«

Dogecoin, kripto pazarında piyasa değerine göre en büyük kripto para olmayı sürdürüyor ancak ekibi ve topluluğu, dijital varlığın daha fazla benimsenmesi için çalışmaya devam ediyor. Geçen yıl boyunca, satıcılar ve Tesla gibi şirketler arasında Dogecoin’in ödeme hizmetleri olarak birden fazla benimsenmesi oldu. Bu sefer, DOGE sahiplerinin madeni paralarını gerçek dünyada kullanmaları için yeni bir yol sunan MyDoge Wallet oldu.

Dogecoin İçin Hediye Kartları

Twitter’da yakın zamanda yapılan bir duyuruda MyDoge Wallet, DOGE sahipleri için yeni bir özellik eklediğini açıkladı. Yeni entegrasyon, kullanıcıların Dogecoin’lerini kullanarak hediye kartları satın almalarını sağlayacak. Bu, cüzdan için hem Android hem de iOS uygulamalarının en son v1.6.0 güncellemesiyle birlikte gelir.

Bununla Dogecoin kullanıcıları, DOGE’lerini kullanarak Amazon ve iTunes kartı gibi hediye kartları satın alabilirler. Buna ek olarak, MyDoge Cüzdan kullanıcıları, cüzdanı kullanarak çeşitli pazaryerlerinde ve e-Ticaret web sitelerinde alışveriş yaptıklarında DOGE’de nakit geri kazanabilirler.

Kullanıcılar bu yeni özelliklere, mevcut tüm markaların görüntülendiği “Mağaza” bölümünden erişebilir. Bu markalar kullanıcının ikamet ettiği yere göre gösteriliyor ve “Kazan” özelliği ile artık kullanıcılar fiat para birimleri ile DOGE satın aldıklarında nakit para kazanmaları mümkün.

Artan Benimseme Fiyatı Hareket Etmiyor

Dogecoin’in ana akım amaçlar için benimsenmesinde daha fazla ilerleme olduğunu gösteren duyuruya rağmen, DOGE’nin fiyatı pek olumlu bir hareket göstermedi. Çarşamba gününün erken saatlerinde dengesini kaybedip bu seviyenin altına düştükten sonra 0,07 doların biraz üzerinde bağlanmaya devam ediyor.

TradingView.com'dan Dogecoin (DOGE) fiyat tablosu

DOGE briefly touches below $0.07 | Source: DOGEUSD on TradingView.com

Meme coin aynı zamanda 2022’nin en popüler kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı. Yılın en çok aranan kripto para birimleri listesinde Bitcoin ve rakip meme coin Shiba Inu’nun ardından üçüncü sırada yer alıyor. Ancak, popülaritedeki bu artış bile kripto para birimine yardımcı olmadı.

Messari’nin verilerine göre, dijital varlığın fiyatı, Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,74 $’dan %90’ın üzerinde düştü. medya platformu Twitter yaklaşık iki ay önce. Bununla birlikte, dijital varlık, kripto yatırımcıları arasında oldukça popüler olmaya devam ediyor.

Dogecoin şu anda bu yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %5’in üzerinde düşüşle 0,071 dolardan işlem görüyor.

PYMNTS’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *