«

Eski Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon’u yakalamaya çalışan yetkililer kendilerini, onun başlıca saklanma yeri olduğu söylenen bir ülke olan Sırbistan’a uçarken bulurlar.

Bloomberg tarafından Salı günü yayınlanan bir rapora göre, Güney Koreli yetkililerden oluşan bir ekip geçen hafta Do Kwon’u takip etmek ve tespit etmek için hükümetten yardım istemek üzere Sırbistan’a gitti.

Habere dayanarak, Seul savcılığı haberi doğrulayarak, Adalet Bakanlığı’ndan üst düzey bir yetkilinin de ziyaret eden grubun bir parçası olduğunu ekledi.

Do Kwon Sırbistan’da mı?

Güney Koreli yetkililerden oluşan heyet, Kwon’un sınır dışı edilmesi için Sırp hükümetinden yardım talebinde bulundu.

Heyetin çoğu, Güney Kore’de Kwon’un davasına bakan savcılardan oluşuyordu.

Güney Kore’deki savcılar Aralık ayı başında Do Kwon’un Sırbistan’da “saklandığını” iddia ettiler ve Avrupa ülkesinden resmen iadesini talep ettiler.

Savcılar ayrıca Terra Luna kazası sırasında Güney Kore’den Singapur’a gitmek üzere ayrıldığını ve ardından Eylül ayında Dubai üzerinden Sırbistan’a gittiğini iddia ettiler.

Tutuklama Emri ve Interpol Kırmızı Bülteni

Kwon’un Güney Kore pasaportu iptal edildi ve bu da ülkeyi terk etmesini esasen imkansız hale getirdi.

Diğer birkaç Terraform yöneticisiyle birlikte tutuklanması için bir tutuklama emri var ve Interpol, dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinin Kwon’u tutuklamasını talep eden bir Kırmızı Bülten yayınladı.

Do Kwon Terra LUNC LUNAThe manhunt for Do Kwon intensifies. Image - Coincu News

Kwon, Eylül 2022’de hakkında tutuklama emri çıkarıldığında halkın gözünden kayboldu.

Kwon, Terra’nın kripto para piyasasındaki çöküşü nedeniyle yok olan 60 milyar dolarlık dijital varlığın yanı sıra başka suçlamalarla da karşı karşıya kaldı. Bunlardan biri, kaza sonucu Güney Kore’nin sermaye piyasası yasalarını çiğnediği iddiaları.

Kwon Sorumluluk Alır, Masumiyetini Korur

Bu suçlamalara rağmen Kwon, kripto ekosisteminin çökmesinin ve milyarlarca değerindeki dijital varlığın ortadan kaybolmasının ardındaki nedenin kendisi olduğunu kabul etmeyi reddediyor.

1 Şubat’ta bir Twitter gönderisinde, Luna Foundation Guard’dan (LFG) 120.000 $ nakde çevirdiğini gösteren raporlara rağmen, herhangi bir para çalmadığını ve “gizli para çekme” iddialarının sadece söylenti olduğunu belirtti.

Grace’ten Büyük Düşüş

Dört yıl boyunca Terra ağı ve eski CEO, kripto para birimi endüstrisinde öne çıkmaya başladı, ancak feci bir şekilde gözden düştü.

Dünya çapındaki kripto para birimi piyasası, yakın zamanda, tahmini 60 milyar dolarlık kayıpla, tarihin en büyük kripto erimesi olarak kabul edilen Luna kripto ağının çöküşüyle ​​sarsıldı.

Crypto total market cap at $1 trillion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Bu arada, Güney Koreli savcılar, ülkenin uygun kripto düzenlemelerinin olmaması nedeniyle Kwon’un eski ortaklarına karşı dava açmakta zorlanıyor.

İade davaları söz konusu olduğunda Sırbistan Cumhuriyeti’nin Güney Kore hükümeti ile herhangi bir anlaşması yoktur.

Bu, Sırp hükümetinin Do Kwon’un hızlı bir şekilde tutuklanmasına yardım etmesini bekleyen Güney Koreli yetkililer için büyük bir engel olacak.

Hotels.com Avustralya’dan öne çıkan görsel

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *