«

Kripto piyasasında devam eden rahatlama rallisine rağmen, olumsuz haberler hiç bitmeyecek gibi görünüyor. Tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapora göre, kripto borsa şirketinin küresel personelinin %10’unu daha işten çıkardığı bildirildiğinden, bugün manşete çıkan en son kişi Gemini oldu. Bilgi dahili bir mesaja atıfta bulunmak.

Bu son personel sayısı düşüşü, kripto borsasının son sekiz aydaki üçüncü işten çıkarma turu. Önceki personel kesintisi, aşırı piyasa koşullarının ardından geçen Haziran ayında gerçekleşti. Şirket, çalışanlarının onda birini işten çıkardı. Haftalar sonra, bir rapor şirketin 68 çalışanı daha veya işgücünün yaklaşık %7’sini işten çıkardığını iddia etti.

The Information tarafından bugün açıklanan dahili mesajda Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss şunları yazdı:

(…) bu yazdan sonra daha fazla indirimden kaçınmak bizim umudumuzdu. Ancak, devam eden olumsuz makroekonomik koşullar ve sektörümüzdeki kötü aktörler tarafından sürdürülen benzeri görülmemiş dolandırıcılık, bize bakış açımızı gözden geçirmek ve personel sayısını daha da azaltmaktan başka seçenek bırakmadı.

Gemini, ikiz kardeşler Cameron ve Tyler tarafından kurulan New York merkezli bir kripto para borsası şirketidir. Winklevoss 2005 yılında. Şirket, 423 milyon dolarlık bir finansmanla destekleniyor ve dijital varlıkları depolamak için bir kripto cüzdanı sağlamak da dahil olmak üzere kriptoyla ilgili hizmetler sağlıyor.

İkizler burcunun sancılı ayları

Geçtiğimiz aylarda Gemini, artık iflas etmiş kripto kredi firması Genesis ile olan ilişkisinin ardından baskıyla karşı karşıya kaldı. Birkaç gün önce ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ücretli İkizler perakende yatırımcılara kayıt dışı menkul kıymet arzı ve satışı iddiasıyla ilgili.

2020’de Gemini ve Genesis, Gemini Earn adlı bir borç verme programı başlatmak için işbirliği yaptı. Program, Gemini kullanıcılarının dijital varlıkları Genesis’e ödünç vermelerine ve faiz kazanmalarına izin verdi. SEC’e göre Gemini Earn, yüzbinlerce yatırımcıdan milyarlarca dolar değerinde kripto varlık topladı.

bu SEC ücretleri programı, ABD düzenleyici kurumuna kayıtlı olması gereken bir “menkul kıymet arzı ve satışı” olarak etiketledi. Ayrıca Genesis, geçen hafta Bölüm 11 iflas koruması başvurusunda bulundu ve Gemini Earn kullanıcılarına borç verdikleri fonları geri ödeyemedi. Genesis’in iflas başvurusuna göre şirketin şu anda Gemini’ye toplam 765,9 milyon dolar borcu var ve bu da Genesis’i en büyük alacaklısı yapıyor.

Exodus Serisi Devam Ediyor

Gemini, kripto pazarındaki düşüş trendinin ortasında çalışan sayısını azaltan tek şirket değil. 10 Ocak’ta Coinbase Global Inc. bırak çalışanının yaklaşık 1000’i veya işgücünün yaklaşık %20’si, bu da şirketin üçüncü işten çıkarma turunu oluşturuyor.

Üç gün sonra, popüler kripto borsası Crypto.com da ilan edildi çalışanlarının %20’sini işten çıkardığını söyledi. Crypto.com’un Kurucu Ortağı ve CEO’su Kris Marszalek’e göre, şirketin personel sayısını azaltma kararının bir parçası olarak ihtiyatlı finansal yönetime daha fazla odaklanmak ve şirketi zaman içinde uzun vadeli başarı için konumlandırmak yer alıyor.

İkizler Toplam kripto para piyasa değeri fiyat tablosu
Toplam kripto para piyasa değeri fiyatı 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: TradingView.com’da Crypto TOTAL Market Cap

Kripto şirketleri işten çıkarmaları duyurmaya devam ederken, kripto piyasası olumsuz haberleri görmezden geldi. Toplam kripto para birimi piyasa kapitalizasyonu, son zamanlarda aylar sonra ilk kez 1 trilyon dolarlık kriteri yeniden ziyaret etti.

BlockchainReporter’dan öne çıkan görüntü, TradingView’den Grafik.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *