«

Kraken ve yan kuruluşları Payward Ventures ve Payward Trading’in Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) ile 9 Şubat’ta Bitcoinist kapsamında vardığı anlaşmanın ardından, Komiser Hester M. Pierce yaptığı açıklamada rapor kripto borsasının staking programının kapatılmasına katılmadığını ve karşı çıktığını söyledi.

Düzenleyici, bu staking programının bir menkul kıymet arzı olarak SEC’e kayıtlı olması gerektiğini savundu. “Kripto Anne” olarak da bilinen SEC Komiseri Pierce, kripto ile ilgili mevcut ortamda kaydın mümkün olup olmayacağını tartışıyor:

Burada söz konusu staking hizmeti gibi bir teklif, staking programının bir bütün olarak mı yoksa her bir token’ın staking programının ayrı ayrı mı kaydedileceği, önemli açıklamaların ne olacağı ve muhasebe sonuçlarının ne olacağı gibi bir dizi karmaşık soruyu gündeme getiriyor. Kraken için olurdu.

SEC’in Çözümü mü Yoksa Kötü Kararı mı?

Komiser, SEC’in staking programlarından uzun süredir haberdar olduğunu belirtti. Bu nedenle, SEC’in “bu durum olduğu gibi kırılmadan çok önce” staking programları hakkında rehberlik etmesi gerektiğini öne sürüyor. Komiser ekledi:

Staking programları yoluyla düşünme yolunu seçmek ve rehberlik yayınlamak yerine, “hizmet olarak staking sağlayıcılarının kayıt olması ve tam, adil ve doğru açıklama ve yatırımcı koruması.

Pierce, insanları gelişmekte olan bir sektörde yasaların ne olduğu konusunda bilgilendirmek için yaptırım uygulamalarının “düzenlemenin verimli veya adil bir yolu olmadığını” belirtiyor. Komiser için, tek seferlik yaptırım eylemleri ve “çerez kesici” analizi, ABD’deki kripto yatırımcıları için bir çözüm sağlamıyor.

Bununla birlikte, en endişe verici olan, bir kayıt ihlaline yönelik çözümümüzün, insanlara iyi hizmet etmiş bir programı tamamen kapatmak olmasıdır.

Kraken’in staking programı artık Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut olmayacak, kayıtlı olsun ya da olmasın, Kraken’in SEC tarafından ABD’de bir staking hizmeti sunması yasaklandı Komiser Piers, SEC’in son anlaşmasını “babacıl ve tembel bir düzenleyici” olarak nitelendiriyor. bir çözüm sunarak, onu kapatır.”

Son aylarda kripto endüstrisine karşı düşmanca önlemler alan tek kurum SEC değil. Bu nedenle SEC, Ekim 2022’den bu yana ABD Senatosu’ndan gelen, SEC başkanının yetkisini aştığı ve finans sektörüne karşı düşmanca bir tavır aldığı yönündeki eleştirileriyle uğraşıyor.

SEC yakın zamanda bir personel çıkışı yaşadı ve Senato’nun dikkatini çeken bir mektup göndererek çalışanların neden ülkenin kurumsal bekçi köpeğini son 10 yılın en yüksek oranında terk ettiğini sordu.

Senato’nun 12 Cumhuriyetçisi tarafından yayınlanan ve imzalanan mektup, kamuoyuna atıfta bulundu. rapor SEC tarafından 13 Ekim’de Genel Müfettişin ofisinden SEC içindeki personel yıpranmasını ve hoşnutsuzluk raporlarını detaylandıran.

O zamanki Genel Müfettiş raporuna göre, SEC son on yılda yüksek bir hızla çalışanlarını kaybediyor. Bu veriler ve Komiser Peirce’in açıklamaları, düzenleyici içinde, özellikle kripto endüstrisi ve bunun nasıl düzenleneceğine ilişkin bir iç kargaşa olduğu fikrini güçlendirdi.

Kripto
Bitcoin, 4HR grafiğindeki SEC/Kraken anlaşmasının ardından geri dönüyor, Kaynak: BTCUSDT TradingView

Piyasa, Kraken ile SEC anlaşmasına piyasadaki en önde gelen kripto para birimlerinde bir geri çekilme ile tepki gösterdi. Bitcoin şu anda 21.600 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %3,9 ve önceki yedi günde %7,8 düştü.

Bitcoin, 22.000 Dolarlık kritik destek seviyesini kaybetti ve bir sonraki destek seviyesini 21.500 Dolarda test etmeye hazırlanıyor. En yakın desteği tutamazsa, 20.000 dolarlık alana çekilmeye devam edebilir.

Unsplash’tan Özellik Görüntüsü, TradingView’den grafik.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *