«

Ken Griffin’in sahibi olduğu piyasa yapıcı firma Citadel Securities, yakın zamanda kripto dostu Silvergate Bank’a 25 milyon dolar değerinde büyük bir bahis yaptı. dosyalama Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC) tarafından 14 Şubat’ta yayınlandı.

SEC dosyasına göre, piyasa yapıcı hedge fonu, Silvergate’in %5,5’lik hissesini, hisse başına 0,01 ABD Doları karşılığında toplam 1,6 milyon hisse satın aldığını bildirdi.

Silvergate’in Hisseleri Sevgililer Günü’nü Aldı

Finans kurumu içinde bir krize yol açan kripto borsası FTX fiyaskosunun ardından 2022’de çalkantılı olaylardan muzdarip olan kripto dostu banka Silvergate için Sevgililer Günü geldi.

Citadel’in satın alma duyurusunun ardından Silvergate’in hisseleri %17 arttı. Bu, Silvergate Capital’in müşterilerinden biri olan FTX’in iflasının ardından kripto borç verenin hissesinde sağlıklı bir toparlanmayı temsil ediyor.

Ayrıca Susquehanna Advisors Group, Silvergate’in %7,5 hissesini aldı. Susquehanna şu anda kripto kredi veren bankanın 35 milyon dolar değerindeki 2,36 milyon hissesine sahip.

Buna ek olarak, varlık yöneticisi BlackRock, kripto dostu bankadaki varlıklarını açıkladı. dosyalama SEC ile. Ocak 2023’te BlackRock’ın Silvergate hisselerini satın alması, şirkette %7,2’lik bir hisseyi temsil ediyordu, bu da Blackrock’un sahip olduğu 2.285 hisse anlamına geliyordu.

BlackRock, Citadel ve diğer büyük kurumlar, sektördeki sürekli düşüş trendine rağmen kripto endüstrisinde ikiye katlanıyor. Düzenleyici baskıdaki artış, büyük kurumların yeni oluşan varlık sınıfına atlamasını engelleyemedi.

Bugün Citadel’in Silvergate’e yaptığı yatırım, kripto için uzun vadeli değer önerisine ve küresel finans piyasalarında artan rolüne işaret ediyor.

gümüş kapı
Günlük grafikte Silvergate hisse senedi toparlanması. Kaynak: SI TradingView

Nasdaq Endeksi’nde güne hisse başı 14,30 dolardan işlem gören banka hisseleri, Citadel’in açıklamasının ardından günü hisse başına 17 dolardan kapattı.

İcra Kurulu Başkanı Alan Lane’in kazanç çağrısına göre, yatırımcıların toplam mevduatlarının Eylül 2021’de 11,9 milyar dolardan 2022’nin dördüncü çeyreğinde 3,8 milyar dolara düştüğünü bildirdikten sonra, bugünkü duyuru finans kurumu için normale dönüş anlamına gelebilir. .

Ek olarak, kripto kredi kuruluşu 2022’nin dördüncü çeyreğinde 1 milyar dolarlık net zarar bildirdi; Yatırımcılar için belirsizliğe neden olan FTX iflasının ardından banka, 2022 yılı sonuna kadar 8 milyar doların üzerinde para çekildiğini bildirdi.

Ayrıca, Silvergate’in son kazanç görüşmesinde Alan Lane, 2022’nin 4. çeyreğinde rapor edilen nakit yakımının ardından maliyetleri kontrol altında tutmak için personel sayısında %40 veya 200 çalışan azaldığını bildirdi.

Kripto dostu banka hisselerindeki son düşüşe rağmen finans kurumu ve sektör, uzun vadeli yükseliş potansiyelini koruyor. Düşen enflasyon oranlarıyla, Bitcoin ve diğer dijital varlıklardaki kurumsal yatırımcılar, bankaya ve kripto pazarına fayda sağlayabilecek ilgilerini artırabilir.

Unsplash’tan Öne Çıkan Görüntü, Tradingview’den grafik.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *