«

Cardano blok zinciri ve topluluğu yakın bir ilişki kuruyor Afrika ile ve sonuçlar karşılığını veriyor. Coin Kick-off’tan alınan bir rapora göre, bu kripto para birimi bölgede en çok sevilen kripto para birimi.

Rapor, sosyal medya platformlarından alınan verileri kullandı ve kripto para birimlerini kullanıcıların duygularına göre sıralamak için Yapay Zeka (AI) ile analiz etti. Coin Kick-off, Twitter’daki nakit etiketi özelliğinden yararlandı ve bunu coğrafi etiketli konumlarıyla eşleştirdi. 800.000’den fazla Tweet, bu çalışmayı oluşturmalarına olanak sağladı.

Cardano ADA ADAUSDT
ADA’nın fiyatı günlük grafikte aşağı yönlü. Kaynak: ADAUSDT Ticaret Görünümü

Cardano Afrika’da Çiçek Açıyor İşte Nedeni

Raporda yayınlanan verilere göre Cardano, Kenya, Uganda, Gana, Tunus ve İsviçre ve Porto Riko dahil dünyanın diğer bölgelerinde en sevilen kripto para. Cardano, bu bölgelerde Solana, Ethereum, Avalanche ve diğerlerinden daha belirgin bir varlığa sahiptir.

Dünya çapında, Ethereum ve Solana en sevilen kripto para birimleri olarak sıralanıyor. Rapor, akıllı sözleşmelerinin ve merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının sonuçlara katkıda bulunduğunu iddia ediyor. Pew Araştırma Merkezi’nin verilerine göre insanlar bu platformları geleneksel yatırımlara alternatif olarak kullanıyor.

Afrika’daki önemli varlığına rağmen, Cardano’nun akıllı sözleşme yeteneklerini “Alonzo” döneminde üç Hard Fork Combinator (HFC) etkinliği aracılığıyla devreye alması daha uzun sürdü. Böylece Solana ve Ethereum, DeFi uygulamaları arayan çoğu kullanıcıyı ele geçirdi.

Cardano ADA ADAUSDT Tablosu 1
Kaynak: Para Başlangıcı

Bitcoinist, Cardano’nun Afrika bölgesindeki genişlemesini takip ediyor. Blockchain geliştiricisi IOG’nin CEO’su ve Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson’a göre, bu bölge ekonomik bir patlama yaşama potansiyeline sahip.

Hoskinson, Afrika’nın “likit olmayan” varlıklar olarak depolanan 5 trilyon dolardan fazla paraya sahip olduğunu tahmin ediyor. Bölge halkının servetini çıkarmasına yardımcı olan sistemler fayda sağlayacaktır. Hoskinson dedi ki:

(…) Afrika, önümüzdeki 10 yıl içinde en umut verici ekonomik ekosistem olacak. Bir firma olarak biz ve (Cardano) topluluğumuz bu alanda uygulama yapmak için en iyi konumdayız. Çok yakında, daha sonra çok daha büyük anlaşmalara sunacağımız bir dizi amiral gemisi anlaşmalarıyla bunu sağlamlaştıracağız. Birçok stratejik ortağımız, ilişkimiz ve siyasi erişimimiz var.

Şimdiye kadar, bu blok zinciri Etiyopya hükümeti ile en önemli anlaşmasını yaptı. Afrika ülkesi, eğitim sistemini “elden geçirmek” için Cardano’yu kullanmaya başladı. Anlaşma 2021’de duyuruldu ve milyonlarca insanın blok zinciri kullanacağı düşünülüyordu.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *