«

Cardano (ADA), daha geniş kripto piyasası son birkaç gün içinde yavaşlıyor gibi görünse bile iyi bir ivme görmeye devam ediyor. Bununla birlikte, altcoin’in gördüğü harekete rağmen, büyük çoğunluğu hala kayıp gördüğünden, sahipleri iyi durumda değil.

Cardano Sahiplerinin Çoğunluğu Kırmızıda

IntoTheBlock’tan alınan verilerin gösterdiği gibi, şu anda Cardano varlıklarından zarar gören kârlıların sayısının iki katından fazlası var. Bu rakam, piyasadaki en büyük madeni paralardan bazılarının daha fazla sahibinin zarardan çok kârda olduğu bir zamanda bile, sahiplerinin büyük çoğunluğunu kırmızı bölgeye koyuyor.

Dijital varlığın mevcut fiyatına kıyasla koinlerin en son taşındığı miktar kullanılarak zincirden alınan veriler, şu anda tüm ADA yatırımcılarının %71’inin zarar gördüğünü gösteriyor. Öte yandan, yatırımcıların yalnızca %25’i şu anda yeşilde. Geriye kalan %4’lük kısım ise muhtemelen mevcut fiyatlarla satın alınmış olanlardır.

Bu göz önüne alındığında, Cardano, piyasa değerine göre en büyük 10 kripto para birimi arasında en az karlı olanlardan biri olmuştur. Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi diğerleri, sahiplerinin %55’inden fazlasının karda oturduğu seviyeleri görüyor.

Cardano (ADA)

Majority of ADA holders still in losses | Source: IntoTheBlock

İlginç bir şekilde, Cardano, bu diğer varlıklara kıyasla daha düşük bir uzun vadeli sahip kompozisyonuna sahiptir. Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle, tüm ADA sahiplerinin yalnızca %44’ü bir yıldan uzun süredir sahipken, diğer önde gelen kripto para birimleri uzun vadeli sahip kompozisyonunun %60’ın üzerinde olduğunu görüyor.

Bu, ADA yatırımcıları arasında kaydedilen düşük karlılığı açıklayabilir. Tarihsel olarak, uzun vadeli kripto para birimi sahipleri, kısa vadeli kripto para sahiplerinden daha iyi durumdaydı, dolayısıyla BTC ve ETH’de görülen yüksek karlılık marjları.

Listelerde ADA

Cardano yatırımcıları arasında kaydedilen düşük karlılığa rağmen, madeni para hala büyük ilgi görüyor. Daha büyük kripto para birimlerinin çok az veya hiç kazanç görmediği son 24 saat içinde, ADA’nın fiyatı %2,50’den fazla arttı. Madeni para şu anda piyasadan bağımsız olarak yükseliyor ve bu da tokende çok güçlü bir yükselişe işaret ediyor.

Fiyattaki bu toparlanma, şubat ayının yatırımcılar için iyi haberler getirebileceğini şimdiden gösteriyor. Bununla birlikte, ADA hala tüm zamanların en yüksek fiyatından çok uzakta ve 1 doları başarılı bir şekilde geçemezse, yatırımcıların çoğu kırmızıda kalacak.

Bu yazının yazıldığı sırada ADA, 0,3822 fiyatıyla el değiştiriyor. Coinmarketcap verilerine göre, 24 saatlik 80,92 milyon dolarlık işlem hacmiyle 13,2 milyar dolarlık piyasa değerine sahip.

TradingView.com'dan Cardano (ADA) fiyat tablosu

ADA fiyatı 0,38 $’a yükseldi | Kaynak: TradingView.com’da ADAUSD

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa içgörüleri, güncellemeler ve ara sıra atılan komik tweetler için… Coingape’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *