«

Solana gibi kripto para birimlerinin benimsenmesi genişlemeye devam ettikçe, kripto kullanımını olabildiğince sorunsuz ve verimli hale getirmek hizmet sağlayıcının sorumluluğu haline geldi. En son haberlerde, Cesur ve Solana kullanımı verimli hale getirirken kriptonun benimsenmesini sağlamak için el ele verdiler.

Cesur bir aracılığıyla duyurdu twitter dizisi 7 Şubat’ta, tarayıcının artık ağ ile ortaklığının ardından SOL dApss için destek eklediğini açıkladı. Brave, tarayıcıda SOL tabanlı belirteçlerin gönderilmesinin, alınmasının, saklanmasının ve satın alınmasının mümkün olabileceği bir cüzdanı etkinleştirecek.

Brave’in Kripto Kabulünü Artırmak İçin Yeni Güncellemesi

DApp desteğini etkinleştirme işbirliğinin arkasındaki amaç, bir güncellemeden çok benimsemeye yönelik bir zorlama gibi görünüyor. Brave’in CEO’su ve kurucu ortağı Branden Eich, “Mobilde Solana dApp desteğinin eklenmesiyle, bu erişimi hareket halindeyken kriptolarını kullanmanın hızlı ve kolay yollarını arayan başka bir kilit gruba genişletiyoruz” dedi.

şirketinde ortaklıklar başkanı Solana Vakıf, Amelia Daly, “Kullanıcı deneyimi kriptoda çok parçalı olabilir. Brave dApp entegrasyonu önemlidir çünkü favori Solana programlarınıza tarayıcı tabanlı sorunsuz bağlantılara izin verir ve mobil cihazlar için optimize edilmiştir.”

Brave, DApp’leri keşfedebilen ve bunlara bağlanabilen tam özellikli bir mobil tarayıcıdır. Yeni dApp destekli özelliğin web3 ekosistemindeki yerini daha da sağlamlaştırması önerilir.

Solana Daha Çekici Oluyor

Ağ her zaman benimsemeyi hedeflese de, hem ağ hem de yerel token SOL şimdiye kadar büyük yatırımcılar için çekici hale geldi. Son raporlara göre, hareket halindeyken milyonlarca SOL jetonu görüldüğü için balinalar şu anda Solana’da aktif.

Yakın zamanda bir zincir içi işlem izleme platformu olan WhaleAlerts transfer bildirdi bilinmeyen cüzdanlarda 184.488.088 $ değerinde 7.981.517 SOL.

Şimdiye kadar, Solana geri döndükten sonra bir olgunluk seviyesi gösterdi. FTX destanı geçen yılın sonlarında yaşandı. Yılın başından bu yana Solana, son 30 gün içinde yaklaşık %70’lik artış gösteren yükseliş trendleri kaydetti.

Özellikle SOL, mevcut piyasa fiyatına ulaşmak için birden fazla yüksek zirveye tırmandı, ancak Kasım 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259$’a kıyasla hala %90 aşağıda. Brave güncelleme duyurusundan bu yana %2.

TradingView'de Solana (SOL/USDT) fiyat tablosu
SOL fiyat tablosu 4 saatlik grafikte yatay hareket ediyor. Kaynak: TradingView.com’da SOL/USDT

SOL, hafta başından bu yana konsolide olduktan sonra şu anda 23,72 $’dan işlem görüyor. sol hala 12. sırada tarafından en büyük kripto listesinde Piyasa kapitalizasyonu, 24 saatlik işlem hacmi 699 milyon dolar.

Blockchain Reporter’dan öne çıkan görüntü, TradingView’den Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *