1. Anasayfa
  2. Dünya
  3. Bitcoin’in tetiklediği kripto para piyasası düşüşünün maliyeti dudak uçuklattı: Ayıların pençesi piyasadan günlük 100 milyar dolar tırpanlıyor!

Bitcoin’in tetiklediği kripto para piyasası düşüşünün maliyeti dudak uçuklattı: Ayıların pençesi piyasadan günlük 100 milyar dolar tırpanlıyor!

«

Bitcoin ve çoğu altcoin güneye doğru başka bir yolculuğa çıktıkça, kripto piyasa değeri günde yaklaşık 100 milyar dolar düştü.

Bitcoin’in olumsuz fiyat hareketleri, varlığın 42.000 doların altına düşmesiyle devam ediyor. Altcoin alanının çoğu, Ethereum, Binance Coin, Avalanche, MATIC, LUNA, ATOM ve diğerlerinden önemli kayıplarla daha da kasvetli bir durumda.

BTC 42 BİN DOLARIN ALTINA DÜŞTÜ

Son birkaç günün birincil kripto para birimi için o kadar da iyi gitmediğini söylemek güvenli. 15 Ocak’ta etkileyici bir yükselişin ardından 44.000 dolara yükseldi.

Ancak, ayılar piyasadaki hakimiyetlerini sıkılaştırdığı için bu seviyeyi geçemedi. BTC, dün bildirildiği gibi başka bir fiyat düşüşü yaklaşık 42.000 dolara çıkmadan önce, saat sonra 43.000 dolara düştü.

Bitcoin bir süre orada kalırken ve o seviyede kalabilecek gibi görünürken, ayılar onu bir kez daha güneye itti. Takip eden saatlerde BTC, haftalık en düşük seviye olan 41.500 dolara düştü.

Başlangıçta 42.000 doların üzerine çıktı ancak tekrar başarısız oldu ve şu anda bu seviye civarında oturuyor. Sonuç olarak, piyasa değeri 800 milyar doların altına düştü.

ALTCOINLER YENİDEN KIRMIZI

Alternatif madeni paralar da geçtiğimiz günlerde zarar gördü. Ethereum, piyasa genelindeki düzeltme onu güneye sürmeye başlamadan önce geçen hafta 3.400 doların üzerinde işlem gördü. Yalnızca son 24 saatte ETH yüzde 4’ten fazla kaybetti ve şu anda 3.100 doların biraz üzerinde bulunuyor.

Binance Coin benzer bir oranda düştü ve 460 doların üzerinde kalmak için mücadele ediyor. Cardano, Solana, Ripple, Dogecoin, Avalanche, Shiba Inu, CRO ve Polkadot’tan daha fazla kayıp geliyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *