«

Kripto piyasasında sert düşüşler devam ediyor. 10 Kasım’dan bu yana düşmeye devam eden kripto paraların mihenk taşı Bitcoin, 21 Ocak itibariyle 37.700 dolar seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

Bitcoin’de Dip Geldi Mi?

Bitcoin önemli destek seviyelerini kaybetmeye devam ediyor. Yatırımcıların “ayı geldi artık sert düşeceğiz” düşüncesine kapılmasını isteyen balinalar, düşüşlerden korkan yatırımcıların elindeki yatırımları almaya devam etmekte.

Yayın saati itibariyle 38.700 dolar seviyelerinde bulunan Bitcoin, günlük grafikte kritik bir destek seviyesinde bulunuyor. Desteklerin kolayca kırılıp dirence dönüştüğü bu dönemde 37.600 – 38.200 dolar destek altına bir geri çekilme gelebilir gibi gözükmekte.

37.600 – 38.200 dolar destek seviyesi altındaki kapanışlarda 34.500 dolar seviyelerine kadar bir geri çekilme yaşayabilecek olan Bitcoin, 22 Aralık tarihinden bu yana oluşturduğu yükselen trendini de kırmış olacak.

Bir çok analistin dönüş beklediği bir bölgede bulunan Bitcoin, bu seviyelerde dip yapıyor olma ihtimali çok yüksek gibi gözükmekte. Bu seviyelerden hızlı bir geri dönüşle günlük kapanışı 40.000 dolar üzerinde yapabilecek olan Bitcoin, böyle bir senaryoda tekrar 45.000 dolar seviyelerini hedefleyebilir.

Megafon Tekrar Çalışacak Mı?

2021 yılının Mayıs – Temmuz ayları aralığında bugünlere benzer düşüşler sergilemiş olan Bitcoin, o dönemde bir megafon oluşturarak ralliyi başlatmıştı. Boğa piyasasını devam ettiğini sadece ayı trendinde olduğumuzu düşünürsek yeni bir megafon, yeni bir ralli demek anlamına geliyor.

Megafonun alt bandında olan Bitcoin, yükseliş öncesi yatırımcılarına son fırsatı veriyor olabilir. 26 Ocak tarihinde FED’in faizleri yükseltmeme ihtimaliyle beraber grafiğimizde beyaz olarak belirttiğimiz bir fiyat hareketinin başlaması olası gözüküyor.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *