«

Bitcoin’in son birkaç yılda hızla benimsenmesiyle, dijital varlık geleneksel finansa girmeyi başardı. Bunlardan en öne çıkanlarından biri de 401Ks gibi emeklilik planlarına bitcoinin dahil edilmesiydi. Geçen yıl BTC’nin fiyatı düştüğü için, BTC’yi tutan planlar da büyük bir düşüş gördü ve varlığın bu önemli planlardan çıkarılması çağrılarına yol açtı. Ancak, herkes dijital varlığa olan inancını kaybetmedi ve onlardan biri de Senatör Cynthia Lummis.

Bitcoin Hala Çalışıyor

Pazartesi günü Semafor ile konuşan Senatör Cynthia Lummis, bir kez daha bitcoin’i desteklediğini gösterdi. ABD’li milletvekili, dijital varlık söz konusu olduğunda yükselişini dile getiriyor ve emeklilik planlarında BTC’ye sahip olma seçeneğine sahip olmanın hala iyi bir hareket olduğuna inanıyor.

Lummis için bitcoin, diğer kripto para birimlerinden farklı olduğu düşünüldüğünde benzersiz bir fırsat sundu. Senatör, “İnsanların emeklilik fonlarına Bitcoin’i ekleyebileceklerinden emin olmak konusunda çok rahatım, çünkü bu diğer kripto para birimlerinden farklı” dedi.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC price trading above $17,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu, ABD’li milletvekillerinin çoğunluğu, bitcoin’in geleneksel finansa eklenmesine karşı olmaya devam ederken bile geliyor. Lummis, dijital varlığın bir portföyü çeşitlendirmek için iyi bir yol olduğuna inandığı için Fidelity’nin insanların emeklilik planlarına BTC eklemelerine izin verme kararını savunmuştu. Yine de hareket, özellikle piyasanın gerilemesiyle birlikte ABD Çalışma Bakanlığı ve senatörler Elizabeth Warren ve Richard Durbin gibilerinin muhalefetiyle karşılaşmaya devam ediyor.

BTC Yükselecek

BTC’nin uzun vadeli görünümü söz konusu olduğunda, Lummis dijital varlığın geleceğine dair inançlarını paylaşmaktan hiçbir zaman çekinmedi. Kripto para birimine kişisel olarak yatırım yapan Lummis, bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceğine inanıyor.

Senatör için, sınırlı bitcoin arzı, bunun için bir yükseliş argümanı. “Kişisel olarak, sadece 21 milyon BTC çıkarılacağı için Bitcoin’in yükseleceğine inanıyorum. Bu, sadece kıtlığına dayanan kişisel bir inanç, ”diye açıkladı.

Dijital varlığın kıtlığını sürekli başarı beklemelerinin bir nedeni olarak sunan tek kişi Lummis değil. Anthony Scaramucci ve Cathie Wood gibi diğer önemli şahsiyetler de aynı tartışmayı yaptılar. Her ikisi de aslında dijital varlığın fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde altı rakama ulaşacağını tahmin ediyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *