«

Uzun bir ileri-geri gidişatın ardından, Genesis ve DCG draması, Genesis’in dün DCG ve diğer alacaklılarla bir anlaşmaya varmasının ardından nispeten sorunsuz bir şekilde sona eriyor gibi görünüyor – ancak DCG hisselerini satmak zorunda kaldığı için bir fiyat düşüşü baş gösterebilir. Gri Tonlamalı Bitcoin (GBTC) ve Ethereum (ETHE) Tröstleri.

Financial Times’ın bugün bildirdiği gibi, Digital Currency Group, en değerli Grayscale tröstlerinin birçoğundaki hisseleri büyük bir indirimle satmaya başladı bile. Satışlar, iflas eden Genesis Trading’den alacaklılara ödeme yapmak için sermaye artırmayı amaçlıyor.

Bitcoin ve Ethereum Çöküşü Başlıyor mu?

Bilgiler, haber kaynağı tarafından görülen ABD menkul kıymet kayıtlarına dayanmaktadır. Onlara göre, Grayscale’in Ethereum Trust’ı şu anda DCG’nin odak noktası ve grubun hisselerinin yaklaşık dörtte birini 24 Ocak’tan bu yana çeşitli işlemlerde satarak yaklaşık 22 milyon dolar elde etti.

Şirket, hisse başına yaklaşık 8 dolardan satış yapıyor, ancak her hissenin 16 dolarlık Ether hakkı bulunuyor. DCG, “Bu, devam eden portföy yeniden yapılandırmamızın bir parçası” dedi.

633.000 Bitcoin tutan GBTC, şu ana kadar dokunulmamış görünüyor. DCG’nin ayrıca likiditeyi artırmak için hisselerini satmayı planlayıp planlamadığı şu anda belirsiz. DCG, talep eksikliği nedeniyle indirimin daha da artmasını önlemek amacıyla Mart 2021’den Haziran 2022’ye kadar yaklaşık 800 milyon $ değerinde GBTC hissesi satın aldı.

Bu, şirkete tröstün tedavüldeki hisselerinin tahmini %9,67’sini verir. DCG’nin daha fazla nakit toplama ihtiyacı duyması durumunda bu hisseleri satmak bir seçenek gibi görünebilir. Ancak, bunları satmanın halihazırda %43,08 olan NAV indirimi üzerinde büyük bir etkisi olabilir.

Ek olarak, DCG’nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan ayrı bir onay almadığı sürece yasa gereği üç ayda bir tedavüldeki hisselerinin %1’inden fazlasını satamayacağı belirtilmelidir. Böyle bir onayın olmaması durumunda, Grayscale Bitcoin Trust satışının DCG’nin tüm hisselerini satması yaklaşık 2,5 yıl sürecektir.

Genel olarak şu anda durum belirsiz çünkü ETHE ve GBTC satışlarının spot piyasa üzerinde doğrudan bir etkisinin olup olmayacağı gerçekten net değil. Bu, Bitcoin ve Ethereum Trust hisselerinin kime ve hangi koşullar altında satıldığına bağlıdır – DCG’nin itfalara eşit likidite sağlamasına izin verip vermediği.

Bu nedenle, bir Bitcoin ve Ethereum fiyat düşüşü uyarısı erken olacaktır.

Rapora göre DCG’nin Litecoin Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Classic Trust ve Digital Large Cap Fund’daki hisselerinin “daha ​​küçük blok” satışlarını başlattığını da belirtmekte fayda var.

DCG ve Genesis Alacaklılarla Anlaşmaya Vardı

dün oldu bilinen Gemini’nin Genesis, DCG ve diğer alacaklılar ile Kazanç kullanıcılarına varlıklarını geri alma yolu sağlayacak bir plan üzerinde prensipte anlaşmaya vardığı. Bu girişimin bir parçası olarak Gemini, Kullanıcı Kazanmak için 100 milyon dolara kadar bağışta bulunacak.

Anlaşmanın şartlarına göre DCG, 2032’de vadesi dolacak 1,1 milyar dolarlık banknotunu DCG tarafından ihraç edilen dönüştürülebilir imtiyazlı hisse senediyle de takas edecek. Buna ek olarak DCG, mevcut 2023 vadeli kredilerini, alacaklılara toplam 500 milyon $ tutarında ödenecek iki dilim halinde yeni bir ikincil teminatlı vadeli kredi ile yeniden finanse edecek.

Belirsiz bir bilgi, imtiyazlı hisselerin hangi değerde DCG öz sermayesine devredileceğidir. Önceki bilgilere göre, yeni DCG paketi alacaklıların fonların %80’inden fazlasını geri almalarını sağlayacak, ancak bu yine de dönüştürülebilir imtiyazlı hisse senedine, gerçekleşen tasfiye fiyatlarına ve iflas prosedürüyle ilgili bilinmeyen maliyetlere bağlı.

Basın zamanında, Bitcoin fiyatı 22.941 $’daydı ve 22.635 $’lık kritik desteğin üzerinde kaldı.

Bitcoin fiyatı BTC USD
Bitcoin fiyatı, temel desteğin üzerinde, 1 günlük tablo | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

iStock’tan öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *