«

Bitcoin (BTC), FTX’in çöküşü ve artan kripto oynaklığının ardından sert düşüş yaşadı. En popüler kriptonun ne zaman en sağlam durumuna geri döneceğini kimse tahmin edemez.

Adil olmak gerekirse, dünyanın en çok aranan kripto para birimi biraz iyileşerek 16.700 dolar seviyesine ulaştı, ancak yine de birçok yatırımcının endişelerini hafifletmeye yetmedi.

İşte Bitcoin’in son zamanlarda nasıl performans gösterdiğine hızlı bir bakış:

  • BTC’nin son fiyat düşüşü %28’in üzerinde bir düşüş kaydetti
  • BTC, %2’lik bir artışla iki yılın en düşük seviyesinden sıçradı
  • Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat erimesi, muazzam kripto oynaklığı ve FTX çöküşüyle ​​donatıldı.

Son BTC Fiyat Çöküşü Bu Yıl Şimdiye Kadarki En Düşük

Bitcoin’in Kasım 2020’den bu yana 15.548 $ ile şimdiye kadarki en düşük seviyesine düştüğü görülüyor.son fiyat düşüşü, FTX’in çöküşünden çok önce ortaya çıkan 5 Kasım’daki 21.417 $’lık düşük seviyesinden %28’in üzerinde bir düşüş gösteriyor.

Matthew Hyland’a göre:

“Bitcoin neredeyse bir yıl önce, 3 Aralık 2021’de kırmızıya döndü, bu yüzden neredeyse geçen yılı bu kırmızı süper trendde geçirdik. Temel olarak ayı piyasasının %90’ından fazlasını kapsıyordu. Kaçırılan tek nokta Kasım ayındaki bölge [2022]yani bunun yeşile dönmesinin fiyatı şimdi yaklaşık 20,2 bin dolar.

Ayrıca Hyland, 20.201 doların Bitcoin’i, ağırlıklı olarak BTC’nin şimdiye kadar girdiği en uzun ikinci ayı piyasası olan üzücü düşüş durumundan çıkarmasına yardımcı olabilecek hedef fiyat olduğunu belirtiyor.

Bitcoin

Image: Al Bawaba

İddiaya göre Bitcoin, ne zaman yeni diplere inerse yeşile dönmek için fiyatı da aşağı çeken bir trend gösteriyor. O zamandan beri tahmin edilebilir oldu.

Bu, 3 günlük MACD göstergesiyle oldu, ayı piyasası diplerinin BTIC’yi bu hafta ve bir hafta önce gösterilen birkaç kez nasıl tersine çevirdiğini gösteriyor.

Bitcoin Fiyat Reboundu Bekleniyor

Göre CNBCtKripto kralı, birkaç düşük seviyenin ardından kripto paradan beklenen veya rutin olan destek seviyesinden sekti.

Dayalı CoinMarketCap veriBTC fiyatı bu yazı itibariyle %2,29 arttı veya 16.702 $ oldu.

Bitcoin, 2014’te yaşadığından nispeten daha uzun olan en uzun ayı piyasalarından birini yaşıyor. Aslında, sadece bir yıl süren 2018 ayı piyasasına kıyasla daha uzun olduğu söyleniyor.

Crypto total market cap at $798 billion on the daily chart | Featured image from: The Dodo, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *