«

Bitcoin, son birkaç gün içinde nispeten güçlü bir performans sergiliyor ve piyasa değerini biraz artırıyor. hakimiyet şu anda %37.056 seviyesinde bulunuyor.

Bu, ilk kripto paranın Kasım ayına Eylül ve Ekim aylarındaki durumuna kıyasla daha iyi bir şekilde başlaması nedeniyle mümkündür.

Aslında BTC, toplam değerini 408,28 milyar dolara ittiği için sonunda 21 bin dolarlık işarete ulaşmayı ve sonunda aşmayı başardı.

İzlemeye göre, basın zamanında Coingecko, Bitcoin 21,265 dolardan işlem görüyor ve son yedi gün içinde değerini %2,3 artırdı. İki hafta içinde BTC %10,8 artarken, son 30 gün içinde dijital varlık %6,7 büyüdü.

Bu arada, geçen yıl kripto para biriminin değerini hesapladığı ay aynıydı. tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 69.044 $ fiyat.

Görünüşe göre şu anda bilinmeyen bir bölgede, analistler, uzmanlar ve daha geniş kripto topluluğunun üyeleri, BTC’nin önümüzdeki birkaç hafta boyunca ve yıl sonuna kadar nerede duracağına dair fikir vermeye çalışıyor.

Bitcoin İçin Çok Önemli Destek Bölgesi

Bazı analistler, Bitcoincenter’ın gökkuşağı fiyat tablosu tarafından sağlanan verileri kullanarak, Bitcoin’in şu anki gösteriminin, 2022 sona ermeden hemen önce önemli bir destek seviyesini geri kazanmasını sağladığını söylüyor.

Bunu akılda tutarak, bu uzmanlar kripto piyasası 2023’e girmeden önce BTC’nin bir kez daha 25.000 $ seviyelerinde ticaret.

Bitcoin

Image: Al Bawaba

Böyle bir durumda, daha önce bahsedilen grafiğin niteliksel göstergeleri, varlığın “Temelde Yangın Satışı” Bandına düşeceğini söylüyor.

Bu önemli bir gelişme olabilir çünkü BTC’nin bu “bölge” etrafında en son gezindiği zaman Mart 2020’deydi – Bitcoin için bir sonraki yılın Kasım ayında bir dönüm noktası değerine ulaşmasını sağlayan inanılmaz bir rallinin başlangıcıydı.

Şu anda kriptoya yardımcı olan bir başka iyi şey de, oynaklık seviyesi azaldıkça fiyatının istikrar kazanmasıdır. Bu, dijital varlığın yavaş yavaş istikrarlı hale geldiği ve kendisini başka bir yükseliş koşusu için hazırladığı anlamına geliyor.

Kripto Topluluğu Aksini Söylüyor

Yukarıdaki tez ne kadar iyi olursa olsun, CoinMarketCap topluluğu Bitcoin’in yılı 25.000 $ bölgesinde bitireceğine pek ikna olmadılar.

Aslında, 12.953 katılımcıyı içeren bir anketin sonuçlarına göre, piyasa değeri açısından en büyük kripto para biriminin, Aralık 2022’den ortalama 21.237 $ değişen el fiyatıyla çıkması bekleniyor.

Bununla birlikte, tüm dijital para birimlerinin fiili lideri için bahisler her zamankinden daha yüksek olduğundan, Bitcoin şüphelerini bir kez daha kanıtlamalıdır.

Uzmanlar, BTC’nin psikolojik 25 bin dolarlık işareti sürdürerek yılı bitirmeyi başarması durumunda, geçen yıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda bahsettiği daha yüksek fiyat seviyelerini tekrar ziyaret edeceğine inanıyor.

BTCUSD trading at $21,246 billion on the weekly chart | Featured image from Wealth of Geeks, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *