«

Kripto para piyasasının 2023 rallisine liderlik eden, kriptonun lanse edilen kralı Bitcoin’dir. Yazım itibariyle, BTC 23.742 $’dan el değiştiriyor ve bu da alfa koinlerin Ağustos 2022 destek seviyesi olan 22.722 $’a geri dönmesini sağladı. Bu, kripto Twitter’ı keyifle doldurdu analistler Bazıları gibi saçma sapan hedefler belirleyerek BTC’de tam yükselişe geçti 1,3 milyon dolar yıl sonu.

Ancak, bu mevcut ralli konusunda son derece temkinli davranan analistler var. Şu anda Bitcoin’i çevreleyen korku, belirsizlik ve şüphe, bu rallinin nasıl bir yükseliş olarak görülebileceğidir. boğa tuzağı bu da potansiyel olarak birçok uzun pozisyon sahibini orta ila uzun vadede kayıplara sürükleyebilir.

Ancak yükseliş ivmesinin güçlenmesiyle birlikte, BTC 25.000 dolara doğru ilerlemek için yeterli alana sahip olabilir.

Önceki Piyasa Hareketlerinin Önlediği Kısa Pozisyonlar

CoinGlass verileri Bitcoin 23.000 doları kırarken, tüm borsalarda toplam 29.64 milyon dolarlık kısa pozisyonun tasfiye edildiğini gösteriyor. Bu, 14 Ocak’ta 141 milyon dolar değerinde olan kısa pozisyon tasfiyelerine kıyasla önemsiz görünebilir, ancak bu tasfiyeler, Bitcoin yükselişini sürdürdükçe bazı ayıları uzun süre devam etmeye zorlayabilir.

Yazım itibariyle, kripto kralı şimdiden %42 yükseldi. Coingecko. Bu devam edebilir makroekonomi biraz düzeliyorlar.

23,7 Bin Dolar Olan Boğalar, Bitcoin Fiyatını 25 Bin Dolara Çıkarabilir mi?

Kısa ve orta vadede, yükseliş momentumu yavaşlarken en iyi kripto para acı çekebilir. 30 Ocak yazı itibariyle, BTC boğaları tükenmiş görünüyor. Bu yavaşlayan ivme devam ederse, madeni para mevcut desteği olan 22.622 dolara geri dönebilir. Bu destek, iş o noktaya gelirse güçlü bir ayı momentumunu sürdürebilmelidir.

Yatırımcılar ve tüccarlar da hisse senedi hareketlerini izlemelidir. Bu, Uluslararası Para Fonu’nun 2022 raporundan geliyor. ders çalışma iki varlık sınıfı arasında güçlü bir korelasyon gösteren hisse senetleri ile kripto arasındaki ilişki. Yazma zamanı olarak, Apple ve AMD gibi büyük teknoloji hisselerinin Bitcoin ile güçlü bir korelasyonu var.

BTC total market cap at $456 billion on the daily chart | Chart: TradingView.com

Bununla birlikte, S&P 500 ve Dow Jones gibi endeksler daha düşük korelasyona sahiptir. Ancak Bitcoin ve hisse senetleri arasındaki ilişki, BTC’yi makroekonomik sıkıntılara duyarlı hale getiriyor. Şirket yatırımcıları bu yıl başlayan piyasa rallisine şüpheyle yaklaşırken, Bitcoin Şubat ayı yaklaşırken dalgalanma yaşayabilir.

Şimdilik 25 bin dolar, Bitcoin boğaları için orta ve uzun vadeli bir hedef gibi görünüyor. Kazançları pekiştirmek ve koinin mevcut desteğini güvence altına almak, yatırımcıların ve tüccarların sonunda 25 bin dolarlık dirence ulaşmasını ve potansiyel olarak kırılmasını sağlayacaktır.

Kıdemli bir tüccar ve piyasa analisti olan Peter Brandt, Bitcoin’in Mart ayına kadar 25.000 $ seviyesinde önemli bir dirençle karşılaşacağını ve ardından 18.000 $ seviyesinin yeniden test edileceğini tahmin ediyor.

Boğalar bu seviyeyi korursa analist, Temmuz 2023’e kadar Bitcoin fiyatının 35.000 dolara yaklaşmasıyla sonuçlanabilecek başka bir büyük ilerleme bekliyor.

Wired’dan öne çıkan görsel

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *