«

Bitcoin, yedi hafta boyunca tekrarlanan başarısız denemelerden sonra sonunda 21.000 $ fiyat eşiğini geçmeyi başardı.

gelen izleme göre Coingeckobu yazının yazıldığı sırada, ilk kripto, son 24 saat içinde %5 yükseldikten sonra 21.392 dolardan işlem görüyor.

Bunu yaparken Bitcoin, şu anda 410,71 milyar dolar olan toplam piyasa kapitalizasyonunu da artırmayı başardı. Bu ani artış, kripto piyasasının genel değerinin dünden bu yana %5 artmasına yardımcı oldu ve bu yazı itibariyle 1.11 trilyon dolara yerleşti.

Bu son fiyat pompasından önce, kripto para birimi, 25 Ekim rallisinin ardından önceki kazançlarını yavaş yavaş terk ettiği için 19.000 ila 20.000 dolar arasında bir konsolidasyon aralığına doğru ilerliyor gibi görünüyordu.

Milyarder Yatırımcı Bitcoin’in 2023’e Kadar 250.000 Dolara Ulaşacağına İnanıyor

Kripto endüstrisinde tanınmış bir risk sermayedarı ve aynı zamanda Tesla, SpaceX, Robinhood ve Skype gibi birçok şirketin büyük bir destekçisi olan Tim Draper, güvenini dile getirdi Bitcoin’in geleceği hakkında, gelecek yıl 250.000 dolara ulaşacağını söyledi.

Draper, Nisan ve Haziran 2021’de ve Haziran 2022’de yaptığı görüşmeler sırasında tam fiyatı korudu. kripto varlığı için tahmin ki bu ne yazık ki, bu zaman itibariyle bu değere yakın bir yere gelemedi.

Bitcoin

Image: Finance Magnates

Yine de, BTC’nin birkaç yıl önce 10.000 doları geçeceğini doğru bir şekilde tahmin eden yatırımcılar, “kötü yönetime karşı koruma” olarak adlandırdığı kripto hakkında iyimser olmaya devam ediyor ve bu yılın sonundan altı ay sonra birim başına çeyrek milyona ulaşacağını ekledi. .

Draper ayrıca kadınların Bitcoin için perakende yatırımcılar olarak hayati bir rol oynayacağına ve bu nedenle fiyatını 250.000 dolara çıkarmaya yardımcı olacağına inanıyor.

Ayrıca milyarder, perakende harcama yapanların kriptoyu yiyecek, giyecek veya barınak satın alma gibi işlemler için sorunsuz ve kolay bir şekilde kullanabileceğini iddia ediyor. tutmak için bir sebep yok fiat para birimlerine ve faiz Bitcoin gibi dijital varlıklara kayacak.

Bitcoin Neden Tekrar Yükseliyor?

BTC’nin Tim Draper’dan gelen güven oyu gibi olumlu uyaranların ardından yükselişler başlattığı kanıtlanmış olsa da, analistler mevcut fiyat pompasının son gelişmelerle bir ilgisi olduğunu düşünüyor. ABD çalışma raporu.

Ekim ayı için ABD 261.000 iş ekledi – 205.000 tahminin üzerinde. Ayrıca ülkedeki işsizlik oranı %3,7’ye ulaşarak %3,5’lik tahminin üzerine çıktı.

Önce bu bilgilerin yayınlanmasıBitcoin düşüş eğilimindeydi ve bir kez daha 20.000 dolarlık işaretin altına düşmesi bekleniyordu.

Dahası, Kitco News’den Jim Wyckoff’a göre, boğalar hala ayılara göre teknik avantaja sahip ve kriptoya bunun gibi başka bir fiyat rallisine hazırlanmak için yeterli alan sağlıyor.

BTCUSD pair trading at $21,370 on the weekly chart | Featured image from Cryptovibes.com, Chart: TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *