«

NFT koleksiyoncusu Robbie Acres, aleyhine yasal işlem başlattı OpenSea NFT Pazarı bir dolandırıcılığın ardından hesabını kilitli tuttuğu için. Koleksiyoncu, koleksiyonlarını bir kimlik avı dolandırıcılığında kaybettikten sonra şikayetine yanıt vermediği için NFT pazarından memnun değil.

Ancak koleksiyoncunun baş danışmanı, Acres’in davasının tek olmadığını iddia etti. Avukata göre, birkaç OpenSea kullanıcısı benzer sorunlarla karşı karşıya kaldı ve platform bazı sorunları gözden kaçırıyor.

Robbie Acres, NFT’leri bir kimlik avı dolandırıcılığıyla çalındıktan sonra hemen OpenSea’ye rapor verdiğini söyledi. Ancak piyasanın yanıt vermesi 48 saat sürdü ve bundan önce hırsız varlıklarını daha düşük bir değerden sattı.

Acres, OpenSea’nin saldırıya karşı önleminin hesabını üç aydan fazla bir süredir kilitlemek olduğunu ekledi. Yatırımcı, tekrarlanan erişim taleplerine rağmen varlıklarını alıkoyduğu için piyasada adalet arıyor. Ayrıca, OpenSea’nin, hesabının kilidini açmadan önce kendisini bir ifadeyle doğrulamasını istediğini iddia ediyor.

Avukat OpenSea’ye Gelirden Çok Müşterilere Öncelik Vermesini Tavsiye Etti

Acres, pazar yerinin maruz kaldığı kayıpları telafi etmesini istiyor. OpenSea’nin eylemlerinin, aktif bir Web3 yatırımcısı olarak önemli bir kayba neden olduğunu iddia ediyor.

Bu arada avukatı Enrico Schaefer, Acres’in OpenSea’de bu tür sorunlarla karşılaşan ilk kişi olmadığını söyledi. OpenSea pazarında NFT çalınması veya güvenliği ihlal edilmiş hesaplarda birkaç müşteriyi temsil ettiğini iddia etti.

Avukata göre, OpenSea eksikliklerini kabul ediyor ve bazı durumlarda müşterilere tazminat ödüyor, ancak diğerlerinde onları görmezden geliyor.

Ayrıca Enrico Schaefer, OpenSea’nin büyüme ve gelire odaklanmak yerine platformunda NFT ticareti yapan müşterilerin memnuniyetine öncelik vermesi gerektiğini belirtti.

Ancak bir OpenSea sözcüsü, iddia edilen hırsızlığın OpenSea platformunun dışında meydana geldiğini ve hırsızın kendisine bildirim gelmeden önce ürünleri sattığını söyledi. Koşullar ne olursa olsun OpenSea, durumu bildirdiğinde öğeleri ve kullanıcının hesabını devre dışı bırakarak harekete geçti. Ancak, OpenSea’nin Acres’in hesabının kilidini açtığını da sözlerine ekledi.

NFT pazarı ayrıca bu tür olayları önlemek, hırsızlığı tespit etmek ve çalınan öğelerin platformunda yeniden satışını engellemek için araçlara ve personele yatırım yaptığını söyledi. Onların deyimiyle hırsızlık, kripto ekosistemindeki en zorlu sorundur çünkü çeşitli dijital yüzey alanlarındaki birkaç benzersiz iletişim kanalı aracılığıyla gerçekleşir.

Kimlik Avı Site Hırsızlıkları NFT Pazaryerlerinde Yaygın Hale Geldi

11 Ağustos 2022’de OpenSea yeni bir çalıntı eşya politikası polis raporlarının kullanımını benimsemek ve yaygınlaştırmak. Bazı kullanıcılar, OpenSea’nin NFT’leri çalındığında onlara yardım etmediğini iddia ederek Twitter üzerinden yanıt verdi.

Kimlik avı siteleri NFT pazar yerleri de dahil olmak üzere kripto atmosferinde bir tehdit haline geliyor. Özel müzayede özelliklerini bir oturum açma düğmesi gibi göstererek kurbanları bilmeden NFT’lerini teslim etmeye ikna ederler.

Bir Kimlik Avı Dolandırıcılığına Düşen NFT Koleksiyoncusu OpenSea'yi Mahkemeye Çıkardı
Bitcoin, Tradingview.com’da 23.000 $ BTCUSDT’nin altına düştü

Yeni bir hack saldırısı, OpenSea pazarındaki NFT sahiplerini tehdit ediyor. Hack, OpenSea platformundaki bir özellik aracılığıyla kullanıcıların hesaplarına erişim sağlar ve onları öğelerini kaybettikleri kimlik avı sitelerine çeker.

Hırsızlığa karşı koruma projesi Harpie uyardı OpenSea’deki NFT sahipleri bu yeni hack sistemine dikkat etsin. Duyuruda, birçok kullanıcının Apes’te milyonlarca doları hack’e kaptırdığı belirtildi.

Öne Çıkan Resim · Pixabay’dan, Tumisu | TradingView Grafikleri

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *