«

Binance CEO’su Changpeng Zhao (“CZ” olarak da bilinir), son birkaç çalkantılı hafta boyunca kripto pazarında önemli bir oyuncu oldu. FTX’in güvenilirliğiyle ilgili tweet’ine ve Binance’e ait tüm FTT tokenlerinin satışının duyurulmasına kadar FTX kullanan bir banka ve ardından Bölüm 11 iflas başvurusu gerçekleşti.

FTX dünyanın en büyük borsalarından biri olduğu için, şu anda Genesis Trading’de olduğu gibi, hala bilinmeyen olası bulaşma etkilerine ilişkin endişeler çok yüksek.

Bu nedenle CZ, kendi hataları olmaksızın likidite sıkıntısı çeken şirketlere yardımcı olmak için borsası tarafından yönetilen bir endüstri kurtarma fonunu geçen hafta duyurdu. Amaç, FTX iflasının bulaşma etkilerini ortadan kaldırmaktır.

CZ’nin bugün Bloomberg TV’ye verdiği bir röportajda söylediği gibi, Binance Holdings Ltd. sektördeki sıkıntılı varlıkların olası alımı için yaklaşık 1 milyar dolarlık bir fon arıyor.

Zhao, “Bu yeterli değilse daha fazlasını sağlayabiliriz,” dedi. Fon ile Binance, tüm iyi niyetine rağmen, pazar lideri kripto borsası konumunu sağlamlaştırmaya çalışıyor olabilir.

Kendi hataları olmadan bocalayan iyi işlere yatırım yapmak, bunu yapmanın iyi bir yolu olabilir. Bitcoinist’in bildirdiği gibi, yakın tarihli bir rapora göre Binance, kripto paranın Amazon’u olma yolunda ilerliyor.

Röportajda CZ, kurtarma fonu hakkında bir blog yazısının yakında geleceğini söyledi. Perde arkasında, borsanın bir dizi sektör oyuncusu ile görüşmelerde bulunduğunu söyledi:

Farklı sektör oyuncularının diledikleri gibi katkıda bulunacakları gevşek bir yaklaşımla gidiyoruz.

Binance Konumunu Sağlamlaştırmak Üzere

Zhao ayrıca belirtilmiş Bloomberg Live’da ekibinin Genesis’i araştırdığını ancak ayrıntı vermediğini söyledi. Ayrıca Zhao, Genesis başarısız olsa bile bunun kripto endüstrisini etkilemeyeceğini, çünkü Binance US gibi diğer oyuncuların piyasayı ele geçireceğini açıkça belirtti.

Özellikle CZ, iflas etmiş kripto firması Voyager’ın varlıkları için bir teklif vermeyi düşündüğünü de açıkladı.

Binance US, FTX’in artık taahhütlerini yerine getiremeyeceği göz önüne alındığında, Voyager için şimdi başka bir teklif verecek. Bunun nasıl sonuçlanacağını göreceğiz.

Ayrıca kendisinin ve Binance’in ABD’deki sözde Çinli geçmişiyle ilgili güvenlik endişeleri olabileceği yönündeki söylentileri de temizledi. CEO’ya göre, ABD ulusal güvenlik endişeleri, FTX tarafından Binance’i teklifin dışında tutmaya çalışmak için yayılan söylentilerdi.

İhaleye katılmamız veya Binance US’nin katılmasıyla ilgili herhangi bir endişe olmadı. Yani Binance US, Voyager ihalesine katıldı. Hiçbir sorun yoktu. […]

Yani Binance bir Çinli şirket değil. Çin ile hiç akrabalığımız yok, Çinli göründüğüm için bunu defalarca tekrarlamam gerekiyor ama 30 yıldır Kanadalıyım.

Bu arada, Bitcoin fiyatı hala 16.600 dolarlık büyük direnci yenmek için mücadele ediyor.

Bitcoin BTC USD 2022-11-24
Bitcoin, 15 dakikalık grafikte 16.600 doların üzerinde kalamaz. Kaynak: TradingView

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *