«

Kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından, çoğu küresel düzenleyici, Binance gibi kriptoyla ilgili faaliyetler ve platformlar üzerindeki izlemelerini yoğunlaştırdı. Sonuç olarak, bazıları kripto endüstrisinin önde gelen kripto borsaları ve ticaret platformlarının çoğu hakkında soruşturma açtı.

Kripto borsası Bitzlato oldu soruşturma altında Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı (DoJ) tarafından. Gözlemci, platformdaki kara para aklama faaliyetleriyle ilgili bazı suçlayıcı gerçekleri açıkladı. Daha sonra ABD DoJ, kripto borsasının kurucusunu ve çoğunluk sahibini lisanssız para transferleri için suçladı.

göre bir son rapor Önde gelen kripto borsası FinCEN’den Binance, Bitzlato için en önemli Bitcoin karşı tarafı olarak gösteriliyor.

Bitzlato’dan gelen bazı büyük işlemler, yasadışı fonların kaynağını gizlemeye çalıştıktan sonra Binance’i iniş yeri olarak kullandı. Bu nedenle Binance, bazı kullanıcıların belirttiği gibi, Bitzlato’nun kara para aklama soruşturmasıyla ilgili olarak platformundaki bazı hesapları kapatıyor.

Müşteriler Bloke Hesapları Hakkında Yakınıyor

Binance’teki hesap blokelerinin ardından Rusça konuşan bazı müşteriler Telegram’dan şikayetçi oldu. kullanıcılar yaratıldı 18 Ocak’ta, borsa platformundaki hesaplarından para çekememelerinden şikayet etmek için bir Telegram grup sohbeti. Binance’in önlemi kullanıcıları uyarmadan uyguladığını belirttiler.

Önlemden 1.000’den fazla kullanıcı etkilendi. Kullanıcılar, ABD Adalet Bakanlığı’nın Bitzlato’ya karşı son yaptırım eylemi nedeniyle hesaplarının bloke edildiğine inanıyor.

Bazı kullanıcılar, bu kripto borsasına yönelik eylemle ilgili kafa karışıklığı ve öfke ifade ediyor. Ancak çoğu üye, bazı işlemleri tamamlamak için Bitzlato ve Binance hesaplarını kullandığını onayladı.

Sohbet kullanıcılarından biri belirtilmiş Bitzlato ile ilgili hesapları kapatmanın mantıklı olmadığını. Bitzlato örneğinde olduğu gibi, “suçluluğu kanıtlanmadıkça, yalnızca suçlamalara dayalı olarak işlem yapılmaması gerektiğini” kaydetti. diğer üyeler grup sohbeti, önlemi “yasa dışı” olarak sınıflandırdı.

Binance, Önceden Engellenen Kripto Hesaplarının %90’ının Kilidini Açıyor

Binance sözcüsü, borsanın hesapları kapatma önleminin Bitzlato soruşturma davasıyla ilgili olduğunu doğruladı. Ayrıca temsilci, Binance’in uyumluluk ve soruşturma ekibinin, BDT ve Doğu Avrupa ile birçok ülkeden müşterilerin birkaç hesabını askıya aldığını kaydetti.

Ayrıca sözcü, borsa bloke edilen hesapların %90’ının kilidini açtığı için önlemin geçici olduğunu belirtti. Binance, hesaplarını tüm fonları bozulmadan yeniden açma kararı hakkında kullanıcıları bilgilendirdi.

Ancak temsilci, 20’den az hesabın hala engellendiğini belirtti. Borsa, etkilenen kullanıcılar için gerekli tüm yasa uygulama belgelerini yayınladı.

Ayrıca Binnace, kullanıcılarını şuraya yönlendirdi: değiş tokuş politikalar bir hesabın platform tarafından engellenmesine yol açabilecek bazı nedenleri anlamak için. Bu tür bilgiler, kullanıcıların ticaret alanında yasa dışı işlemlerden kaçınmasına yardımcı olacaktır.

Bitzlato Soruşturması Ortasında Binance'te Engellenen Kripto Hesaplarının %90'ı Açıldı
Bitcoin fiyatı, Tradingview.com’daki günlük l BTCUSDT mumunda %4,41 düştü

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), borsanın platformdaki yasadışı fon transferlerini engellemek için yoğun çaba gösterdiğini belirtti. Örneğin, 16 Ocak’ta CZ bildirildi Binance’in bir grup bilgisayar korsanının hesaplarının dondurulmasında ve Huobi kripto borsasının 124 BTC’yi kurtarmasına nasıl yardımcı olduğu.

Öne Çıkan Görüntü | TradingView’e göre grafikler.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *