«

Shiba Inu, geçen hafta piyasa değerine göre ilk 20 içinde yer alan en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri. SHIB son 24 saatte %3,7 değer kaybederken, haftalık bazda %12’ye varan düşüşler yaşadı.

Bunun bir nedeni, son zamanlardaki olumsuz piyasa duyarlılığının yanı sıra, uzun süredir tahmin edildiği gibi katman-2 teknolojisi Shibarium’un bu 14 Şubat Sevgililer Günü’nde piyasaya sürülmeyecek olmasının yarattığı hayal kırıklığı gibi görünüyor.

Shiba Inu Balina Dip’i Satın Aldı

Ancak, en büyük Ethereum yatırımcılarından biri düşüşü satın almak için fiyat düşüşünden yararlandı. WhaleStats tarafından bildirildiği üzere, anonim bir Ethereum balinası, yaklaşık 2,75 milyon dolara eşdeğer, 223,07 milyar Shiba Inu satın aldı.

Dikkat çekici bir şekilde, balina 329. en büyük ETH sahibi ve satın alması Shiba Inu’yu son 24 saat içinde ilk 1.000 ETH balinası arasında en çok satın alınan sekizinci simge haline getirdi. Veri sağlayıcı, büyük yatırımcıyı “BlueWhale0073” olarak etiketler.

Şubat ayı başlarında balina, 45 milyon dolardan fazla kripto para birimine sahipti, ancak o zamandan beri, tıpkı satın alma işleminden kısa bir süre sonra SHIB ile yaptığı gibi, jetonlarını diğer adreslere dağıtmaya başladı.

Her neyse, Shiba Inu balinası, Shibarium’un piyasaya sürülmesinin yakında gerçekleşeceği düşünülürse, düşüşü nispeten düşük SHIB satın almak için kullanmış olabilir.

Mayıstan Önce Shibarium Lansmanı?

Bitcoinist tarafından bildirildiği üzere, Shiba Inu’nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shibarium’un Sevgililer Günü’nde piyasaya sürülebileceğine dair bir söylentiyi ateşledi. Ancak son zamanlarda bu söylentiyi yalanlamış ve bu noktada sabit bir lansman tarihi veremeyeceğini belirtmişti.

Ancak Telegram’daki bir mesajda Kusama, lansmanın bu yıl Mayıs ayından önce gerçekleşebileceğini ima etti. Bu açıklama, bazı topluluk üyelerinin lansman tarihi olarak Sevgililer Günü’nde spekülasyon yapmaya devam etmesinden sonra geldi.

Kusama spekülasyona göz kırparak yanıt verdi, belirten“OLABİLİR… şaka yapıyorum, Mayıs’tan önce çıkacak, hah.”

Bununla birlikte, Shibarium’un hala kesin bir çıkış tarihi yok, bu da SHIB’in fiyatına da yansıyan son vızıltı göz önüne alındığında SHIB topluluğunun beklentilerini azalttı.

Şu anda, yutturmaca hala o kadar büyük ki, SHIB fiyatı için büyük bir itici güç olabilir. Ancak yutturmaca ne kadar uzun sürerse, lansmanın bir “söylentiyi al, haberi sat” etkinliğine dönüşme şansı o kadar artar.

Bu, spekülatörler SHIB karlarını yerel bir yüksek seviyede gerçekleştirmek istedikleri için, SHIB fiyatının piyasaya sürüldüğü gün keskin bir şekilde düştüğü anlamına gelebilir.

Basın zamanında, SHIB fiyatı 0,00001229 $ seviyesindeydi ve 4 saatlik grafikte 200 EMA’da (0,00001201 $’da) destek buluyordu. Yukarı yönde, 0.00001297 $’daki direnç kilit öneme sahip.

Shiba Inu fiyatı SHIB USD
SHIB fiyatı 200 EMA’da destek buluyor, 4 saatlik grafik | Kaynak: TradingView.com’da SHIBUSD

Bloomberg’den öne çıkan görsel, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *