«

Kripto para piyasası bu “aşk ayı”nda muhtemelen engebeli bir araziye doğru ilerliyor, ancak Ocak ayı bazı yatırımcılar için, özellikle de Floki, Shiba Inu ve Baby Doge Coin gibi önde gelen kripto paralara önemli yatırımlar yapanlar için mutlu bir anı olarak kalacak. .

Bebek Doge Parası mı? diye sorabilirsin.

Dogecoin ve Shiba Inu’ya benzer şekilde Baby Doge Coin (BABYDOGE), meme tabanlı bir kripto para birimidir. Baby Doge, kendisini bir “topluluk madeni parası” olarak gören ve 300.000’den fazla cüzdanda tutulan komik bir kripto para birimidir.

2021’de toplam 420 katrilyon jetonla tanıtıldı ve bildirilen en erken fiyat yalnızca 0,000000000175 dolardı.

CoinMarketCap verileri, tüm Baby Doge tokenlerinin mevcut toplam değerinin, 420 katrilyon tokenin tamamının var olduğu varsayılarak 691 milyon $ olduğunu gösteriyor.

Image: MEXC Blog

Baby Doge Dev Bir Adım Atıyor

Coingecko’dan alınan verilere göre, bu yazıyı yazarken, 5 Şubat 2023’te BABYDOGE, son yedi gün içinde %116,0 artışla 0,000000002860 $’dan işlem görüyor. Sadece son 24 saatte meme coin daha az bilinmesine rağmen %22 arttı.

“Woof Paper”a göre Baby’nin amacı, kripto para birimini genel halk için erişilebilir kılmak ve ihtiyacı olan köpeklere (elbette gerçek olanlara) yardım etmektir.

Bebek Doge

Bir noktada, token %3.500’den fazla getiri sağladı ve arkasındaki şirket birden fazla hayvan hayır kurumuna bağışta bulundu.

Baby Doge, Dogecoin’in hevesli Dogecoin destekçilerine göre “babası” olan maskotu Shiba Inu’nunkine benzer animasyonlu bir köpek ırkını gösteriyor.

Web sitesinde veya teknik incelemede geliştirme ekibi hakkında fazla bilgi bulunmasa da, Baby Doge’un daha önce Save Lands ve Pawz’ı geliştiren belirli bir “Christian Campisi” tarafından kurulduğuna inanılıyor.

Temmuz 2021’de Campisi, Baby Doge Coin topluluğuna hitap ettiği ve kendisinden kripto para biriminin “yaratıcısı” olarak bahsettiği bir video yükledi.

Elon Musk’ın Sevdiği Bebek Doge

4 Temmuz’da Tesla CEO’su Elon Musk, Baby Doge hakkında tweet atarak kripto paranın fiyatının iki katına çıkmasına neden oldu. Tweet, popüler şarkı “Baby Shark”ın parodisinden alıntı yapıyor ve sözlerin yerine “Baby Doge” geliyor.

Bu, madeni paranın Dogecoin’den sonra milyarderin ikinci favori madeni parası olduğu söylentilerine yol açtı.

Madeni para, ihtiyacı olan köpeklere yardım etme amacının bir parçası olarak North Shore Animal League America, Best Friends Animal Society, Paws with Cause ve Furkids dahil olmak üzere birçok hayvan hayır kurumuyla ortaklık kurdu ve sponsor oldu.

Crypto total market cap at $1 trillion on the weekly chart | Chart: TradingView.com

Bu arada, BABYDOGE’un fiyat artışının, meme para biriminin arkasındaki ekibin yaklaşık 1.091.200 $ değerindeki 682 trilyon tokeni yakmasıyla meydana geldiği bildirildi.

Yakma, tokenların ulaşılamaz bir cüzdan adresine aktarılarak dolaşımdan tamamen çıkarılması işlemidir.

Bu, jeton arzında bir kıtlık yaratır çünkü jetonları geri almak ve jetonun değerini artırmak neredeyse imkansız hale gelir.

Bitcoin.com Haberlerinden öne çıkan görsel

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *