«

SEC ve Ripple XRP arasındaki yasal savaş hala devam ediyor ve kararlar, bekçi köpeğinin iddiaları lehine görünmedi. Ancak, çok fazla direnişten sonra, SEC sonunda tartışmalı Hinman belgelerini Ripple’a yayınladı ve sanıklar için bir atılım oldu.

Ancak komisyon, Ripple’a karşı yasal notlar vermeye devam etti. Bekçi, firmanın gerçek tanıklara değil, uzmanların ifadelerine dayandığını belirtti. SEC’in muhalefeti, davada Ripple’ın lehine görünen artan sayıdaki çıkarlara herhangi bir caydırıcılık getirmedi.

XRP davasındaki son gelişme, davada Amicus Curiae olarak öne çıkan birçok firmaya sahip. Konu sona eriyor gibi görünse de şu soruyu gündeme getiriyor: Yargılama için davada çok sayıda Amicus brifingi gerekli mi?

Amicus’un Daha Fazlasına İzin Veren Mahkeme, XRP Davasının Karmaşık Olduğunu Gösteriyor: Avukat Hogan

Bununla ilgili olarak, Avukat Jeremy Hogan şu açıklamalarda bulundu: bir Twitter gönderisi, XRP davasında birçok Amicus Briefs’in faydalarını belirterek. Avukata göre, Amicus Curiae mahkemenin dostu olarak adlandırılıyor ve sadece karmaşık davaları çözen üst düzey mahkemeler için geçerli.

Avukat, XRP Davasında Amicus'un Neden İyi Olduğunu Açıklıyor
XRP fiyatı mum grafiğinde sabit kalıyor l Tradingview.com’da XRPUSDT

Ancak, deneme düzeyindeki bir davada çok sayıda Amicus brifingi normal kabul edilir. Avukat Hogan’ın açıklamasının ardından, XRP davasında birçok amicus brifingi sunulması, bunun topluluk içindeki önemini gösteriyor.

Mahkemenin Ripple/SEC davasında birçok Amicus için izin vermesi, konunun karmaşık olduğunu gösteriyor. Davanın çözümü karmaşık çünkü karar birçok insanı ve tüm sektörü etkileyecek. Bu nedenle, avukat Jeremy, Ripple davasında birçok Amicus sunumunu iyi bir şey olarak görüyor.

Ayrıca avukat Hogan, XRP davasındaki Amicus Briefs sayısının 78’e ulaştığını açıkladı. Dava aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri Yüksek Mahkemesi’ne de intikal etti.

SpendTheBits ve Diğerleri, Özet Karar İçin Ripple’ın Hareketini Destekliyor

Önceki raporlar, Yargıç Analisa Torres’in Investor Choice Advocates Network ve SpendThe Bits’in davada Amicus özetlerini dosyalama talebini kabul ettiğini belirtti. Buna göre firmalar, Ripple’ın Özet Yargılama hareketini destekleyen özetler sunacaklar.

Avukat, XRP Davasında Amicus'un Neden İyi Olduğunu Açıklıyor

Başvuru dosyasında SpendTheBits, davadaki diğer Amicus dosyalamalarından haberdar olduğunu, ancak bakış açısının onlarınkinden farklı olduğunu söyledi. SpendThe Bits, XRP ve XRP defterini kullanmak için tasarlanmış uygulamalar oluşturur. Dolayısıyla XRP’nin hukuk bağlamında bir yatırım sözleşmesi olmadığı argümanı ile Ripple’ın hareketini destekliyor.

Davada XRP sahiplerine avukat John Deaton, SpendTheBit’in davaya katılmak için başvuruda bulunma çabalarını övdü. Deaton ayrıca ABD’nin bir fırsat yeri olması gerektiğini, ancak SEC’in bunu engellemeye çalıştığını belirtti.

Bu arada SEC, Ekim ayında Ripple’a teslim ettiği Hinman belgeleri üzerindeki iddialarını bırakmayı kabul etti.

featured Image From Pixabay, Charts From Tradingview

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *