«
[wpcc-script async src=”https://coinzillatag.com/lib/display.js”]

Ağustos ayı başında JP Morgan tarafından hazırlanan rapora pandemi sürecinde yaşlıların yatırım aracı olarak altını gençlerin ise Bitcoin’i seçtiği yansıdı. Yavaş yavaş Bitcoin değer birikim aracı olarak altının yanında yerini almaya başladı.

Yaşlılar altını gençler Bitcoin’i tercih etti!

Kurumsa firmaların da Bitcoin satın alarak portföylerini çeşitlendirmeye başlaması, Bitcoin’in geleneksel finans dünyasında da bir yatırım aracı olarak yer almaya başladığını gösteriyor.

Dijital altın diyebilir miyiz?

Teknik anlamda son dönemde altın ile Bitcoin fiyatları birlikte analiz edildiğinde iki varlık arasında korelasyonun arttığı gözleniyor. Aşağıdaki grafikte Bitcoin ve altın fiyatlarında değişimi birlikte görüyoruz. Son dönemde altın ve Bitcoin fiyatları birlikte değer kazanıyor ve birlikte değer kaybediyor. Bu birliktelik ikili arasındaki korelasyona da yansıyor.

HuobiHuobi

Aşağıdaki grafikte ise Skew tarafından hazırlanan grafiği görüyoruz. Grafik Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonu gösteriyor. Grafiğe göre altın ve Bitcoin arasındaki korelasyon son 2 yılın en yüksek değerine çıktı. Kısaca Bitcoin gittikçe altına benziyor. Altın gibi değer birikim aracı haline geliyor.

Pandemi sürecinde FED ve diğer merkez bankalarının aşırı biçimde para basarak piyasayı fonlamasının ardından dolar ve Euro başta olmak üzere ülke para birimleri ciddi değer kaybediyor. Bu süreçte altın ve Bitcoin gibi arzı görece kıt olan varlıkların yatırım aracı olarak talebi artıyor.

Coinjournal.net

[wpcc-script async src=”https://coinzillatag.com/lib/display.js”]
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *