«

Bitcoin, zenginlerin dilek listesinde. Son verilere göre, 10 yüksek net varlıklı (HNW) kişiden 8’i, 2022’de portföylerine kripto para birimleri ekleme konusunda finansal tavsiye istedi.

İlgili Okuma: Son Dakika Haberleri – Alameda Research Voyager Digital’e Neden 446 Milyon Dolarlık Dava Açıyor?

Göre deVere Grubu, yüksek net değere sahip bireyler, geçtiğimiz yıl portföylerini dijital varlıkları içerecek şekilde genişletme konusunda tavsiye arıyordu. Kripto kışına rağmen, yüksek net değere sahip bireyler, kripto ve merkezi olmayan finansın (DeFi) potansiyeline artan ilgi gösterdi.

Crypto Winter, Bitcoin’e Olan İlgiyi Azaltamadı

Göre anket dünyanın en büyük bağımsız finansal danışmanlık, servet yönetimi ve fintech kuruluşlarından biri olan deVere Group tarafından yürütülmektedir. Veriler, 1 milyon dolardan fazla ve 5 milyon dolardan fazla yatırım yapılabilir varlığa sahip müşterilerinin %80’inden fazlasının, bir yatırım aracı olarak kripto para birimleri hakkında tavsiye talep ettiğini gösteriyor.

deVere Group’un CEO’su ve kurucusu Nigel Green, 2022’de kripto para piyasasının 2018’den bu yana en kötü performansını sergilediğini ve “manşetleri yakalayan” pazar lideri Bitcoin’in yıl içinde düşüşe geçtiğini belirtti.

Bu ekonomik krizin ortasında yatırımcılar, artan enflasyon ve duraklayan ekonomik büyüme nedeniyle geleneksel piyasa hisse senetleri ve kripto para birimleri dahil olmak üzere riskli varlıkların oynaklığına maruz kalma oranlarını azalttı.

Green, kripto kışına rağmen, yüksek net değerli bireylerin yatırımlarını ve portföylerini genişletmek için finansal danışmanlardan Bitcoin ve kripto hakkında finansal tavsiye aradıklarını belirtti.

2002 yılında deVere Group’un kurucusu olan ve şu anda yönetimi altında 10 milyar dolardan fazla olan ve 100’den fazla ülkede 80.000’den fazla aktif müşterisi olan Nigel Green, bu muhafazakar yatırımcı grubunun ayı piyasası ve olumsuz piyasa koşullarından korkmadığını kaydetti.

Bunun yerine, muhafazakar HNW bireyleri grubu, kripto para birimlerine maruz kalmalarını başlatmak veya artırmak istiyor. Green’e göre bu kişiler, Bitcoin ve dijital para birimlerinin paranın geleceği olduğunu anlıyor ve “geçmişte kalmak istemiyorlar.”

Finansal danışmanlık grubu ayrıca anketinde, son aylarda JP Morgan, Fidelity, BlackRock ve New York Mellon gibi büyük finans kurumlarının ve diğerlerinin müşterilerine kripto ile ilgili hizmetler sunmaya başladığını da belirtti.

deVere Group kurucusu ayrıca, yatırımcılardan ve finans kurumlarından gelen bu ilgi ivmesinin, 2022 kripto kışı çözülürken ve sektör toparlanmaya başlarken artmaya devam edeceğine inanıyor.

Green ayrıca, enflasyonun zirveye ulaştığı ve ekonominin nihayet enflasyonun farklı bir yol izleyebileceğine dair işaretler gösterdiği umutlarına dayanarak, Bitcoin’in 2013’ten bu yana en iyi Ocak ayı yolunda ilerlediğini belirtti.

Nigel Green, para politikasının daha destekleyici hale gelebileceğine ve yüksek profilli iflaslar da dahil olmak üzere kripto sektöründeki çeşitli krizlerin artık dikiz aynasında olduğuna inanıyor.

deVere Group CEO’suna göre, Bitcoin yılın başından bu yana %40’ın üzerinde arttı ve bu, yüksek net değere sahip müşteriler ve gelecek için servet inşa etmek isteyen diğerleri tarafından fark edilmeyecek.

Nigel Green sözlerini şöyle bitirdi:

HNW’ler, piyasa koşulları istikrarlı bir şekilde iyileşirken 2022 ayı piyasasına bu kadar büyük ilgi gösteriyorlarsa, önümüzdeki boğa koşusundan ilk yararlananlar arasında olacaklar.

4HR tablosunda yeni yıllık zirveleri hedefleyen BTC fiyatı Kaynak: BTCUSDT Tradingview

Bitcoin, desteğe yöneldikten sonra son 24 saat içinde %0,8 artışla, yazının yazıldığı tarihte 23.100 dolardan işlem görüyor. Kripto piyasasında yaklaşan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı beklentileri ile son yedi günde %0,6 ile biraz kârda.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *