1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Alameda Research’ün Varlıklarının “Tamamen Likit Olmayan” Bildirildiğine Göre Tüm Kriptolar Risk Altında mı?

Alameda Research’ün Varlıklarının “Tamamen Likit Olmayan” Bildirildiğine Göre Tüm Kriptolar Risk Altında mı?

«

Son rapora inanacak olursak, Alameda Araştırması buz üzerinde. Sam Bankman-Fried’in ticaret firması, varlıklarının çoğuna likit olmayan altcoinlerde sahip görünüyor ve bu da yeterince kötü. Daha da kötüsü, varlıklarındaki aslan payının, türev borsası FTX tarafından yaratılan token olan FTT’de olmasıdır. Eğer bu doğruysa, iskambil evi sallantılı bir zemin üzerine inşa edilmiştir. Alameda Research kadar büyük bir şey düşerse, bulaşma tüm kripto alanını etkileyebilir. Büyük bir şekilde.

Ancak, resmin tamamının bu olduğuna dair bir garanti yoktur. bu bildiri “CoinDesk tarafından incelenen özel bir finansal belgeden” geliyor ve yayın “Belgenin Alameda Research’ün sadece bir bölümünü temsil ettiği düşünülebilir.” Her halükarda, belgelere göre Alameda Research, varlıklarda 14,6 milyar dolar ve borçlarda 8 milyar dolar rapor ediyor.

Alameda Research’ün Her Şeyi FTT’de

Mahkûmiyet varsa, her şeyi göze almanın yanlış bir tarafı yok. Yatırım kendi jetonunuzda olduğunda, her türlü riske kapı açar. FTT jetonu, Binance’in son derece başarılı BNB’sine benzer. FTX ekosisteminin hizmet simgesidir ve sahiplerine ticaret ve işlem ücretlerinde her türlü avantaj ve indirim sunar. Bu nedenle, FTX sürekli olarak FTT jetonunu iter ve kimse gözünü kırpmaz.

Tanınmış analist Dylan LeClair, Alameda Research’ün varlıklarını daha da bozdu ve şu yorumu yaptı: “Çoğu net öz sermaye, tamamen likit olmayan altcoinlere bağlandı.”

  • 3,66 milyar dolarlık FTT
  • 2,16 milyar dolar “FTT teminatı”
  • 3,37 milyar dolarlık kripto (292 milyon dolar SOL, 863 milyon dolar “kilitli SOL”)
  • 134 milyon dolar
  • 2 milyar dolarlık hisse senedi.

Rapora geri dönersek, Alameda Research’ün iddia edilen mali detayları tamamen çok fazla FTT içeriyor:

“Finansal veriler, endüstri gözlemcilerinin zaten şüphelendiği şeyi somutlaştırıyor: Alameda büyük. 30 Haziran itibariyle, şirketin varlıkları 14,6 milyar dolardı. Tek en büyük varlığı: 3,66 milyar dolarlık “kilitsiz FTT”. Muhasebe defterinin varlıklar tarafında üçüncü en büyük giriş? 2.16 milyar dolarlık bir “FTT teminatı” yığını.

292 milyon dolarlık “kilitli FTT” dahil olmak üzere 8 milyar dolarlık borcu arasında daha fazla FTX tokeni var. (Yükümlülüklere 7.4 milyar dolarlık kredi hakimdir.)”

Bu bir problem mi? Dylan LeClair perspektife koyar: “FTT’nin toplam piyasa değeri 3,35 milyar dolar ve tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 8,8 milyar dolar. Piyasayı önemli ölçüde aşağı çekmeden bu şeyin 1 milyon dolarını satamazsınız.” Bu doğru, FTT’nin tüm geleceğini ellerinde tutuyorlar. Hangisi ideal değil.

FTTUSD fiyat grafiği - TradingView

FTT price chart on FTX | Source: FTT/USD on TradingView.com

Alameda Araştırması Derin Belada mı?

İstediğiniz bakış açısıysa, Swan Bitcoin’den Cory Klippsten bunu daha da anlamlı bir şekilde ifade ediyor. Coindesk, “Alameda işindeki net öz sermayenin çoğunluğunun aslında FTX’in kendi merkezi olarak kontrol edilen ve havadan basılmış tokeni olduğunu görmek büyüleyici” dedi. Yine de Alameda Research için ne kadar kötü? Peki, LeClair’e göre, Alameda Research’ün varlıkları 5,82 milyar dolar değerinde FTT içeriyor ve tokenin mevcut piyasa değeri 3,35 milyar dolar. Hangisi ideal değil.

“Yükümlülüklerin neyle ifade edildiğine dair bir fikrimiz yok. Esas olarak USD ise, Alameda’nın başı DERİN dertte. BS’lerinin varlık tarafı tamamen likit değildir. ‘Kripto’ cinsinden kredilerse, daha iyi, ama yine de harika değil. LeClair tweet attı. O zamanlar, onun eleştirisi planı daha da açıklarken yeni seviyelere ulaşıyor. “Token’ın %99+’ı adreslerin ilk %1’inde tutuluyor ve bunların en büyük sahibi bir riskten korunma fonu olan Alameda Research, VC kolu yakın zamanda FTX ile birleşti.”

Raporlar doğruysa, yanlış sorunlara odaklanmış olabiliriz. Ünlü analist Cobie gider boğaz için, “Bunun benim için en komik yanı, Alameda’nın FTT’nin tüm şamandırasının neredeyse tamamına sahip olması çılgınlığı değil, ancak bilançolarındaki önemli varlıkların “MAPS, OXY ve FIDA” içermesi.

Featured Image by Gerd Altmann from Pixabay | Charts by TradingView

MEV, pembe bir kumbara

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *