«

Devam eden soruşturma Binance kripto para borsasında şok edici bir haber ortaya çıktı. ABD kolluk kuvvetleri, yaptırımlara uymadığı ve kara para aklamayı kolaylaştırdığı iddiasıyla kripto borsasını soruşturdu.

Son zamanlarda, bir emir Binance’in şu anda kara para aklama suçlamalarıyla karşı karşıya olan bir kripto borsası olan Bitzlato’dan büyük miktarda para aldığı iddia edildi. ABD Mali Suçları Koruma Ağı’nın (FinCen) yayınladığı emir ayrıca, Bitzlato’nun kurucusu Anatoly Legkodymov adlı bir Rus’un Binance üzerinden 700 milyon doları akladığı iddiasını ortaya çıkardı.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, şüphelilerin fonları kumar oynamak ve karanlık ağ üzerinden yasa dışı uyuşturucu satın almak gibi yasa dışı faaliyetler için kullandığını söyledi. bu ABD’li yetkililer tutuklandı Legkodymov, keşiften sonra Salı günü.

ABD Hazine Bakanlığı, Binance’in Bitzlato’nun En İyi Bitcoin Müttefiki Olduğunu Söyledi

Ayrıntılı olarak, ABD Hazine Bakanlığı’nın bir bölümü olan FinCEN, Bitzlato’nun en yüksek işlem muadillerinin üçte ikisinin yasa dışı faaliyetler veya dolandırıcılık yürüttüğünü kaydetti.

Hazine Bakanlığı ayrıca Binance’in Bitzlato’nun Mayıs 2018 ile Eylül 2022 arasında en yüksek Bitcoin alan müttefiki olduğunu iddia etti. İddiaya göre Binance, suç borsasından diğer müttefiklerden daha fazla Bitcoin aldı.

Bitzlato’nun muadillerinden bazıları arasında TheFiniko, bir Rus Ponzi Planı ve Hydra adlı bir Rus karanlık ağ pazarı yer alıyor.

Mali Suçları Koruma Ağı, Hydra ve TheFiniko’yu Binance’ten sonra borsanın en büyük ikinci alıcı ortakları olarak tanımladı. Ancak para gönderme açısından Hydra, TheFiniko ve Finlandiya’dan Yerel Bitcoin en önemli 3 katkıda bulunanlar oldu.

ABD FinCEN, Binance'i Bu Sıkıntılı Kripto Borsasına Bağladı
Tradingview.com’da Bitcoin dalgalanma çılgınlığı l BTCUSDT’ye devam ediyor

Bitzlato, Hong Kong merkezli bir kripto borsasıdır, ancak soruşturmalar Rusya ile birçok bağlantısı olduğunu iddia etti. ABD Hazine Bakanlığı, şirketin Rusya’nın mali suçlarındaki başlıca zanlılardan biri olduğunu söyledi.

Kripto Devi Binance, Küresel Düzenleyicilerle İşbirliği İddia Ediyor

7 Ocak tarihli bir rapor, bazı hedge fon şirketlerinin son aylarda ABD savcılığından mahkeme celbi aldığını ortaya çıkardı. bu raporlamak federal savcıların Binance ile iletişimlerini belirlemek için hedge fonları incelediğini belirtti. Kripto borsasına karşı kara para aklama kurallarının ihlal edildiği iddiasıyla ilgili uzun süredir devam eden soruşturmanın bir parçası.

Hukuk uzmanları, mahkeme celplerinin yetkililerin suç duyurusunda bulunduğu anlamına gelmediğini açıkladı. Ancak bu, Binance’i suçlamak için yeterli kanıtları olup olmadığını öğrenmek için kaynakları değerlendirdikleri anlamına gelebilir.

Bu arada, bir röportajda Binance Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle günlük görüşmelerde bulunduklarını söyledi. Ancak yürütme, ABD soruşturmasının durumu hakkında ayrıntı vermekten kaçındı.

Eski bir DOJ savcısı ve kripto davalarında uzman olan John Ghose, konuyla ilgili görüşlerini bildirdi. Ghose’a göre Binance borsa olarak iyi bir karakter sergilemedi. Kripto borsasının kolluk kuvvetleri ve düzenleyicileri uzun süredir hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.

Ghose, Binance’in kullanıcıların platformunda uygun bir kimlik belirlemeden kripto para alıp satmasına izin vererek kara para aklama faaliyetlerine yardımcı olduğunu söyledi. Hillman, borsanın hızlı genişlemenin ilk yıllarında uyumsuz bir firma olarak başladığını ancak adımlarını geri çektiğini itiraf etti.

Hillman’a göre Binance, uyumluluk programlarına büyük yatırımlar yaptı ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği yaptı. Ayrıca platformunda yeni teknoloji ve suçluları yakalamanın yollarını geliştirdi.

Öne Çıkan Görüntü | TradingView Grafikleri

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *