«

21Shares geçtiğimiz günlerde BX Swiss olarak bilinen yerel borsada faaliyet gösterdiğini duyurdu. Bu olay yakın zamanda, şirketin esasen yaklaşık 10 Hisse Kanıtı (PoS) kripto para birimini izleyen bir dijital para staking endeksi yayınlamasıyla meydana geldi.

Öncelikle, 21Shares, borsada işlem gören ürünler oluşturma ve yönetme konusunda uzmanlaşmıştır. (ETP’ler) çeşitli kripto para birimlerinin değerini takip eder. Birkaç örnek Bitcoin ve Ethereum’dur. Şirket, yatırımcılara geleneksel finansal piyasalar aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yapmanın kolay ve rahat bir yolunu sunuyor.

Faaliyetlerinden bazıları, borsalarda ETP’ler oluşturma ve listeleme, bunların temel varlıklarını yönetme ve yatırımcılara piyasa verileri ve diğer bilgileri sağlamayı içerir.

BX Swiss Exchange’de 21Shares ETP’lerinin Tanıtımı

Staking Basket Index ETP’yi STAK koduyla piyasaya sürdükten sonra, hemen ticarete başladılar. BX Swiss, yerel bir borsa. Lansmanın ardından ETP’ler, Cardano, Binance Coin, Polkadot, Cosmos, Tezos ve Solana dahil olmak üzere 6 adede kadar kripto para birimini takip edebilir.

STAK ETP’nin eklenmesi, 21Shares ve 21.co dijital para birimi ETP’lerinin toplam sayısını 47’ye çıkardı. Bu arada, 9 farklı ülkede yaklaşık 12 borsa artık ETP sunuyor.

Bu ürünler sayesinde, yatırımcılar güvenli bir ortamda kripto alanına daha fazla maruz kalabilirler. Ek olarak, ETP’ler normal dijital para birimi yatırımına mükemmel bir alternatif olarak hizmet eder.

Borsada İşlem Gören Ürünle İlgili Ayrıntılar

Borsada işlem gören ürünler (ETP’ler) endeks, emtia veya para birimi gibi temel bir varlığı izleyen menkul kıymetlerdir. Kripto tüccarları ve yatırımcıları, işlem günü boyunca alıp sattıkları hisse senetleri gibi borsalarda bu enstrümanlarla işlem yapabilirler.

Genel olarak, ETP’ler, borsa yatırım fonları (ETF’ler), borsa yatırım tahvilleri (ETN’ler) ve emtia bazlı tröst borsa yatırım fonları (ETC’ler) dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde gelir. Bununla birlikte, ETF’ler en yaygın ETP türüdür ve tipik olarak S&P 500 gibi bir endeksi izlerler.

ETN’ler ise belirli bir endeksi veya kıyaslamayı izleyen borçlanma senetleridir. Ayrıca, ETC’ler ETF’lere benzer, ancak altın ve petrol gibi bir emtianın fiyatını takip ederler.

21Shares ETP’leri Hakkında Daha Fazla Rapor

Borsada işlem gören ürünler, yatırımcılara çeşitli varlıklara ve pazarlara maruz kalmak için uygun maliyetli bir yol sunar. Yatırımcılar, yan gelir elde etmelerini sağlayan ETP’lerin varlıkları aracılığıyla STAKE ETP ile daha fazla değer elde edebilir.

21.co’daki ETP yöneticisi Arthur Krause’ye göre bu avantaj, ağın güvenliğine katkıda bulunmalarına yardımcı olabilir.

Bu arada, STAKE ETP fikri yoldaydı; piyasaya sürülmesi, birkaç yıl sonra 21Shares’ten ETP’lerin staking deneylerini takip etti. 2019 yılında ilk olarak Tezos ETP’yi piyasaya süren firma, Haziran 2021’de ise Solana ETP’yi piyasaya sürdü.

21Shares, BX İsviçre Borsasında Dijital Para Staking ETP'sini Tanıttı
Tradingview.com’da 24 saatlik mum l SOLUSDT’de SOL fiyatı olumlu yönde ilerliyor

2022, dijital para piyasasındaki geniş çaplı düşüşü hatırlatan, her iki ürün için de elverişsiz bir yıldı. Olay, bu süre boyunca değerlerinin önemli ölçüde kaybolmasına neden oldu.

2023’e geçerken, her iki ETP de değerlerinde kayda değer bir pozitif dönüş sergiledi. Yılın başından bu yana ASOL yaklaşık %78 arttı. AXTZ ise %38 artarak sağlam bir başlangıç ​​yaptı.

Pixabay’dan Öne Çıkan Resim, Tradingview’den Grafikler

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *