«

Genesis Trading’in iflası kripto piyasasına yenilenmiş (ama beklenen) şok dalgaları gönderirken, iki Amerikan eyaleti Bitcoin’i desteklemek için önemli adımlar attı. Texas bir rapor yayınladıktan sonra, New Hampshire da artık “turuncu hapı” almanın eşiğinde.

New Hampshire Valisi Chris Sununu’nun Şubat 2022’de yürütme emriyle kurulan “Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar Komisyonu” dün nihai raporunu yayınlayarak New Hampshire Enerji Bakanlığı’nın Bitcoin madenciliğinin elektrik şebekesini stabilize etmeye ve daha fazlasını inşa etmeye nasıl yardımcı olabileceğini incelemesini önerdi. sürdürülebilir üretim projeleri

Ayrıca rapor, Bitcoin madenciliğinin eyalet çapında bir enerji planına nasıl entegre edilebileceğini keşfetmeyi de öneriyor. Bu tavsiyenin gerekçesi olarak Komisyon, Bitcoin madenciliği elektrik talebinin benzersiz, kesintiye uğrayan doğasının elektrik şebekelerine dengeleyici bir fayda sağlayabileceğini ve hatta yenilenebilir enerji de dahil olmak üzere yeni enerji kaynaklarının gelişimini teşvik edebileceğini savunuyor.

Komisyon, Vali ve Yasama Meclisinin, Bitcoin madenciliği operasyonlarının elektrik sistemi için olumlu etkileri olan eyalet çapında bir enerji planına nasıl entegre edilebileceğine dair halka açık bir inceleme yürütmesi için NH Enerji Bakanlığını yönlendirmesini tavsiye ediyor. […].

Örneğin bir hastaneden farklı olarak Bitcoin madenciliği, şebekedeki diğer talepler çok yüksek olduğunda talebini çok daha kolay açıp kapatabilir. Elektrik şebekesini stabilize etme yeteneği, Teksas eyaleti tarafından bir süredir kullanılmaktadır.

En son, Noel tatillerinde kutup fırtınası sırasında Teksas’taki BTC madencilerinin şebekeyi çalışır durumda tutmak için gücü bir kez daha gönüllü olarak kapattığı durum yaşandı. Sadece birkaç gün önce, Texas’ın enerji şebekesinin eski başkanı Brad Jones, Texas Blockchain Zirvesi sırasında bu gerçeğe dikkat çekti.

Yıllardır, şebekemizi dengelemeye yardımcı olmak için talebe duyarlı bir şekilde gerçekten yanıt verebilecek bir sürü ölçek arıyordum. […] Ama şimdi burada. […] Bitcoin, tüketicilere bu gücü verebileceğimiz şekilde fiyatlar yükselmeye başladığında geri dönme doğasına sahiptir.

Teksas “Bitcoin Ülkesi”

Dikkat çekici bir şekilde, New Hampshire raporu, bir raporun yayınlanmasından sadece birkaç hafta sonra gelir. raporlamak Teksas Yasama Meclisi üyelerine yönelik “Blockchain Konularında Teksas Çalışma Grubu” başlıklı. Çalışma grubu, Bitcoin’i Teksas eyaleti için onaylanmış bir yatırım haline getirmeyi öneriyor.

Ayrıca öz-velayet korumasının geçişini, şebekeyi dengeleyen yerel BTC madencileri için vergi teşviklerinin sağlanmasını ve okullarda ve kolejlerde Bitcoin eğitimini gerektiriyor. Ayrıca rapor, bir kişiyi veya kurumu para hizmeti işi haline getirmeyen bir yıldırım düğümünün işleyişine ilişkin yasal netlik çağrısında bulunuyor.

Peki, iki ABD eyaleti BTC satın alacak mı? Şimdilik, bu boş bir rüya gibi görünüyor. Ancak en azından Teksas’ta, öncü Dan Held’in “Bitcoin Ülkesi” olarak adlandırdığı eyalette, bunu yasayla mümkün kılmak için bir girişim var.

Üstelik her iki rapor da şimdilik sadece tavsiye niteliğinde ve BTC hakkında daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğu sonucuna varıyor. Ancak New Hampshire ve Texas, tavsiyelere uymaya karar verirlerse ABD’de Bitcoin’in benimsenmesine öncülük edebilirler.

Basın zamanında, BTC fiyatı 20.982 $ seviyesindeydi ve Genesis Trading’in iflas başvurusunun son dakika haberlerine rağmen 21.500 $’lık kilit direnç bölgesinin altında nispeten sabit kaldı.

Bitcoin fiyatı BTC USD
Bitcoin, temel direncin altında kararlı | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD

Samuel Branch / Unsplash’tan öne çıkan görüntü, TradingView.com’dan Grafik

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *